"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

BOŻE CIAŁO 2018

15 lipiec 2018
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW czwartek 31 maja, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, ulicą Hajnówki przeszła procesja Eucharystyczna.

      Msza Święta w Boże Ciało, dla obu Hajnowskich parafii, rozpoczęła się o godz. 10.00 w par. Św. Cyryla i Metodego w Hajnówce. Po zakończonej Eucharystii wierni wyruszyli w procesji, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Pierwszy i drugi ołtarz został przygotowany przez mieszkańców par. Św. Cyryla i Metodego w Hajnówce. Natomiast pozostałe ołtarze  przygotowała Akcja Katolicka i Parafialny Oddział Caritasu,  – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i Kółka Żywego Różańca. Przy każdym ołtarzu odczytywany był stosowny fragment Ewangelii nawiązujący do tematyki Eucharystycznej. Przy ostatnim czwartym ołtarzu okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Rafał Zbucki. 

      Udział w procesji to publiczne wyznanie wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, niesionym w Monstrancji i wystawianym do adoracji przy kolejnych ołtarzach. Udział w procesji to także dziękczynienie składane Bogu za Jego wielkie dzieła: stworzenia, odkupienia i uświęcenia.

      W tym roku, w procesji wzięło udział wyjątkowo wiele osób. Pragniemy w sposób szczególny podziękować: dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom oraz lektorom, osobom niosącym chorągwie, pocztom sztandarowym, orkiestrze oraz osobom przygotowującym ołtarze. Bóg zapłać wszystkim, którzy w sposób godny tj. z modlitwą w sercu i śpiewem na ustach szli za Chrystusem Eucharystycznym.

 

 

 

 

                                                                            GALERIA

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011