"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 24 maja 2024 r.
Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

NASZA PARAFIA MA NOWEGO LEKTORA

15 lipiec 2018
Jego Ekscelencja Ks. bp Tadeusz Pikus 20 maja 2018 r. w kościele pofranciszkańskim w Drohiczynie pobłogosławił 87 osób do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym, w tym dwóch z Hajnówki: Krzysztof Hubert Krzycki i Wojciech Lasota.

Podczas uroczystej Mszy świętej  Ksiądz Biskup podkreślając znaczenie Pisma Świętego zauważył, że nie jest to zwykła książka – jedna z wielu, ale taka, którą się słucha i nawiązuje osobistą relację z Bogiem. Następnie, odmówił specjalną modlitwę błogosławieństwa i pokropił kandydatów wodą święconą. Poświęcił też krzyże lektorskie. Istotnym elementem obrzędu był moment, kiedy każdy osobiście podchodził do ks. Biskupa, aby otrzymać księgę Pisma Świętego i  specjalny krzyż- zewnętrzny znak pełnienia funkcji lektora, który każdemu nałożył ks. Biskup. Nowi lektorzy otrzymali również stosowne dyplomy i legitymacje.

   Na tę uroczystość licznie przybyli księża, rodzice, rodziny i przyjaciele nowych lektorów.

   Pragnę podziękować wszystkim kapłanom, a w szczególności Ks. Marcinowi Szymanikowi, który jako organizator całorocznego kursu animował wiele spotkań formacyjnych z Pisma Świętego, liturgiki i logopedii, oraz Ks. Józefowi Poskrobko – Proboszczowi za duchowe wsparcie i Ks. Mariuszowi Mucha za wszelką pomoc.

                                                            

                                                                                                                          Krzysztof Krzycki

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011