"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 luty 2024 r.
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

,,WITAJ JEZU W SERCU MOIM” - I KOMUNIA ŚWIĘTA

15 lipiec 2018
Tak jak każdego roku pod koniec maja przeżywaliśmy z dziećmi i ich rodzinami I Komunię Świętą. 20 maja 2018 roku na Mszy Świętej o godz. 12 po raz pierwszy 77 dzieci przystąpiło do Stołu Pańskiego.

Najpiękniejszy miesiąc w roku – maj,  a wokół jest zielono i biel Hostii, biel serc, biel strojów i biel róż…i płynący śpiew ,,Witaj Jezu w sercu moim, już na zawsze chcę być Twoim...”

          20 maja 2018 roku w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 77 dzieci: 39 dziewcząt i 38 chłopców po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa Eucharystycznego do swoich serc. To szczególny dzień dla dziewcząt i chłopców klas III, którzy bezpośrednio przygotowywali się przez cały rok do spotkania z Panem Jezusem. Na tę uroczystość licznie przybyły całe rodziny dzieci pierwszokomunijnych, a więc ich rodzice, chrzestni, rodzeństwo, dziadkowie oraz dalsi i bliżsi krewni, byli też dyrektorzy szkół, nauczyciele i katecheci.  Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we Mszy Świętej: czytały Słowo Boże, śpiewały psalm, przedstawiały swoje prośby w Modlitwie Wiernych, niosły dary ołtarza i na koniec uroczystości dziękowały wszystkim, którzy przygotowali ich do dzisiejszego Święta.

        Pod koniec Eucharystii ks. kan. Józef Poskrobko - proboszcz naszej Parafii podziękował rodzicom za złożony od nich i ich dzieci dar dla Parafii – dzwonki i gong liturgiczny, świece ołtarzowe oraz koszyczki do kwiatków bieli procesyjnej. Wyraził też pragnienie, aby w każdą niedzielę i w święto ze Stołu Eucharystycznego karmiło się jak najwięcej dzieci i dorosłych  i prosił rodziców, aby każdego dnia Białego Tygodnia pomogli dzieciom w dotarciu do kościoła.

       Po błogosławieństwie kończącym Mszę Św. każde dziecko otrzymało chlebek, którym miało się podzielić podczas uroczystego obiadu. Potem dzieci wraz z kapłanami i swoimi katechetami na tle głównego ołtarza zrobiły pamiątkowe zdjęcie.

                                                                                                                             Jolanta Kulpa-Krzycka

GALERIA.

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011