"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 8 grudnia 2023 r.
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

ZMARŁA Ś.P. SIOSTRA SYLWIA ŻYCZKO NASZA ORGANISTKA

21 kwiecień 2018
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceZmarła ś. p. Siostra SYLWIA ŻYCZKO ( 16.04.1958 – 19.04.2018 ) ze Zgromadzenia S.S. Misjonarek Św. Rodziny – organistka z Parafii Podwyższenia Krzyża Św. Hajnówce.

Ś. p. Siostra Sylwia rozpoczęła pracę organistki po raz drugi w naszej Parafii pod koniec sierpnia 2015r . Przed trzynastu laty Siostra Sylwia pełniła już obowiązki organisty w naszej Parafii w Hajnówce. Po wyjeździe z Hajnówki do 2015r S. Sylwia pracowała w kilku placówkach na Białorusi jako organistka. Przez trzy lata ponownej swojej pracy w Hajnówce znów zorganizowała scholę dziecięcą „Perełki Maryi”, z której była bardzo dumna. Uczyła nowych śpiewów parafian, chętnie nawiązywała dobre kontakty z ludźmi, pomagała w kościele. Razem ze scholą uczestniczyła w akademiach w naszym Hajnowskim Domu Kultury. Przez ostanie lata swojej pracy brała czynny udział w Pikniku Rodzinnym. Odwiedzała ludzi chorych i starszych w Parafii.

Nagła i bardzo szybko postępująca choroba zabrała ją przedwcześnie. Od soboty przed Niedzielą Palmową tj. od 24.03 br. s. Sylwia po przebytej operacji nie wróciła już od swoich obowiązków. Zmarła w nocy 19 kwietnia 2018r. w domu zakonnym S.S. Misjonarek Św. Rodziny na ul. Zielnej w Białymstoku.  

W imieniu całej społeczności naszej Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Hajnówce dziękuję ś. p. Siostrze Sylwii za Jej posługę w naszej hajnowskiej społeczności staropolskim - Bóg zapłać!

Niech Pan Bóg ś. p. Siostrze Sylwii da wieczną nagrodę w swoim Królestwie Niebieskim – Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci na wieki. Siostro Sylwio spoczywaj w pokoju!  

ks. kan. Józef Poskrobko – proboszcz.

Pogrzeb ś. p. S. Sylwii odbędzie się w poniedziałek 23 kwietnia br. o godz. 1100  w domu zakonnym S.S. Misjonarek Św. Rodziny na ul. Zielnej nr 16  w Białymstoku (Nowe Miasto).

Po Mszy św. odprawianej w kaplicy u S.S. Misjonarek ciało Zmarłej Siostry Sylwii zostanie pochowane na cmentarzu Farnym w Białymstoku.

W poniedziałek będzie możliwość wyjazdu na pogrzeb – będzie autokar, który wyruszy z przed kościoła Podwyższenia Krzyża Św. o godz. 830. Chętni którzy chcieli by pojechać na pogrzeb śp. Siostry Sylwii prosimy, aby w niedzielę po Mszach św. w zakrystii zapisali się na listę wyjazdową.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011