"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Droga Krzyżowa ulicą Hajnówki 2018

31 marzec 2018
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW dniu 27 marca br., a więc w Wielki Wtorek – tak jak każdego roku przeszła ul.3 Maja w naszym mieście Droga Krzyżowa .

Przed Drogą Krzyżową została odprawiona w Parafii Św. Cyryla i Metodego w Hajnówce Msza Święta przez hajnowskiego wikariusza ks. Rafała Zbuckiego. Krótkie kazanie o Krzyżu podczas tej Mszy św. wygłosił ks. Tomasz Łapiński – prefekt i wikariusz w Bielsku Podlaskim – z Bazyliki Mniejszej. On prowadził przez trzy dni od W. Poniedziałku do W. Środy Rekolekcje dla hajnowskiej dziatwy i młodzieży. Po Eucharystii wyruszyliśmy z par. Św. Cyryla i Metodego do naszego kościoła Podwyższenia Krzyża Św.  Nabożeństwu Drogi Krzyżowej przewodniczył ks. Tomasz Łapiński. Na Drodze Krzyżowej obecny był        ks. prał. Zbigniew Niemyjski i miejscowi kapłani. W rozważaniach Drogi Krzyżowej w tym roku nawiązywaliśmy do roli Ducha Świętego w życiu Kościoła i każdego chrześcijanina.

          W Drodze Krzyżowej wzięło udział wielu mieszkańców naszego miasta. Reprezentanci obu hajnowskich Parafii czytali rozważania poszczególnych stacji. Po ostatniej stacji Drogi Krzyżowej, która miała miejsce już w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św. ks. Tomasz raz jeszcze wygłosił kazanie o roli i znaczeniu Krzyża Św. w naszym życiu.

            Na zakończenie ks. kan. Józef Poskrobko podziękował wszystkich za wspólną modlitwę, a także hajnowskiej Policji za pomoc w bezpiecznym przejściu procesji Drogi Krzyżowej przez nasze miasto. 

 

GALERIA.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011