"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 9 grudnia 2023 r.
Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

„PRZYBYWA KSIĄŻĘ POKOJU” - JASEŁKA .

23 styczeń 2018
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielę 14 stycznia 2018r zostały przedstawione w naszym kościele Jasełka. Wystąpiły w nich dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2, uczęszczający na religię katolicką i prawosławną.

Jasełka pt. „Przybywa Książę Pokoju” pięknie nawiązały do tęsknoty współczesnego człowieka, aby we współczesnym świecie rozdartym wojnami i różnymi niepokojami zapanował wśród wszystkich ludzi prawdziwy pokój i zgoda. Te ponad czasowe tęsknoty za pokojem wokół nas, ale i w nas samych uświadomiły nam, że ponad dwa tysiące lat temu na świat przyszedł Syn Boży – Zbawiciel – Książę Pokoju. Jeśli człowiek z Nim zwiąże swoje życie – pokój  zapanuje w nim samym, a także będzie udziałem całej ludzkości.

Sceny biblijne, pięknie odegrane przez chłopców i przez dziewczęta jako:  Aniołowie, pasterze, mieszkańcy Betlejem i Święta Rodzina : Maryja, Józef i Nowonarodzone Dziecię (rolę Jezuska odgrywało żywe, kilku miesięczne dziecko) – uświadomiły nam, że Bóg przyszedł na świat dla człowieka i do człowieka, chce być zawsze z nami pukając również i dziś do naszych serc, aby w nich się narodzić i zamieszkać jako Książę Pokoju.

Dziękujemy aktorom – dzieciom, które wystąpiły w Jasełkach  i ich opiekunom – paniom: Barbarze Sosnowskiej, Ali Sajewicz i Annie Wawreszuk za wspaniałe przedstawienie.

GALERIA.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011