"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

KONCERT KATOLICKICH KOLĘD

23 styczeń 2018
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW środę 27.XII.2017r w Hajnowskim Domu Kultury odbył się Koncert Katolickich Kolęd.

W okresie Bożego Narodzenia we wtorek o godz. 1700 w sali Kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury Akcja Katolicka - Oddział w Hajnówce i Hajnowskim Dom Kultury zorganizowali wspólne kolędowanie. Tradycyjnie tego wieczoru w HDK  licznie zebrali mieszkańcy naszego miasta, aby słuchając i śpiewając kolędy przedłużyć radosny czas Bożego Narodzenia. Na scenie zaprezentowali się z kolędami i pastorałkami soliści z HDK wraz z zespoły: Zespół "Małe HDK". Wystąpiły też: Zespół ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Hajnówce i Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz dzieci z Przedszkola Nr 1. Nie mogło zabraknąć na tym koncercie scholi z obu rzymskokatolickich hajnowskich Parafii: scholi z  Kościoła Św. Cyryla i Metodego i scholi "Perełki Maryi" z Kościoła Podwyższenia Krzyża Św. pod przewodnictwem S. Sylwii. Piękne pastorałki wykonało trio gitarowe w składzie: Zbigniew Budzyński, Jarosław Kowalski i Anna Kosidło. Nie mogło też zabraknąć kolęd w wykonaniu Chóru Leśników z Puszczy Białowieskiej.

We wspólnym śpiewaniu kolęd wzięli udział: ks. kan. Józef Poskrobko - proboszcz z Parafii Podwyższenia Krzyża Św., ks. Mariusz Woltański i ks. Mariusz Mucha - wikariusze z w/w Parafii, pani Jadwiga Dąbrowska - Wicestarosta Hajnowski, pan Romuald Kasprzak - Prezes Akcji Katolickiej w Hajnówce, dyrektor HDK pan Rościsław Kuncewicz oraz licznie przybyli mieszkańcy Hajnówki.

Świąteczny koncert kolęd zakończył się wspólnym śpiewem kolędy „Wśród nocnej ciszy”, którą zaintonował ks. Proboszcz.

Organizatorzy dziękują wszystkim wykonawcom, ich opiekunom, pracownikom technicznym HDK i wszystkich przybyłym na tegoroczny Koncert Katolickich Kolęd.

 

GALERIA.

 

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011