"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 luty 2024 r.
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

KOLĘDA 2017/18 – W RODZINACH NASZEJ PARAFII – praktyczne wskazówki.

27 grudzień 2017
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW okresie Bożego Narodzenia, tak jak ubiegłych latach kapłani odwiedzają rodziny w naszej Parafii, przynosząc Boże błogosławieństwo.

Bezpośrednie spotykania kapłana z parafianami w ich domach bądź mieszkaniach dają możliwość duszpasterzom poznać bliżej rodziny oraz ich problemy dnia codziennego. Księża odwiedzą tych wszystkich, którzy zaproszą kapłana do swojego mieszkania bądź domu.

        Aby ułatwić spotkanie się z duszpasterzami prosimy tych wszystkich, którzy od ostatniej Kolędy zmienili miejsce zamieszkania, bądź zamieszkali na terenie naszej Parafii, żeby powiadomili księży o zmianie swego adresu. Można zgłosić tę zmianę w Kancelarii Parafialnej lub poprosili swoich sąsiadów, aby ci poinformowali księdza, iż na tej ulicy, czy w tej klatce w bloku mieszkają nowi parafianie.

         Porządek Kolędy będzie podawany na każdy tydzień podczas ogłoszeń parafialnych w kościele na każdej Mszy św. oraz lista kolędowa będzie umieszczana na tablicy ogłoszeń przed kościołem i na stronie internetowe naszej Parafii: www.farahajnowka.pl .

 

            Praktyczne wskazówki odnoszące się do wizyty duszpasterskiej:

 

1). Cała rodzina (w miarę możliwości) powinna być obecna podczas Kolędy w domu bądź w mieszkaniu,

2). W domu bądź mieszkaniu powinien być przygotowany pokój: stół przykryty białym obrusem, na stole krzyż i dwie zapalone świece oraz powinna znajdować się woda święcona i kropidło, powinny też leżeć na stole zeszyty od religii dzieci i uczącej się młodzieży.

3). Gospodarz bądź inny członek rodziny powinien oczekiwać kapłana przed swoim mieszkaniem lub domem, zapraszając na Kolędę.

4). Prosimy aby w dniu Kolędy były uczepione bądź zamknięte psy.

5). Jeśli dany dzień bądź godzina Kolęd – z ważnej przyczyny nie odpowiada danej rodzinie bo np. pracują w tym czasie – można ustalić wizytę kapłana na inną godzinę lub dzień dzwoniąc pod nr tel. : 85 682 22 50   lub   0 608 079 572 .

       

            Niech tych kilka przypomnień i podpowiedzi pomoże nam kapłanom i Wam Drodzy Parafianie dobrze przeżyć spotkanie z duszpasterzem, który będzie odwiedzał katolickie rodziny przynosząc Wam Boże błogosławieństwo.

                                                                                 Proboszcz – ks. Józef.

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011