"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 9 grudnia 2023 r.
Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Rekolekcje Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Drohiczynie 2017

3 grudzień 2017
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce,,Idźcie i głoście” pod takim hasłem w Nadbużańskim Ośrodku Ewangelizacji grupa 60 młodych ludzi zrzeszona w KSM uczestniczyła w rekolekcjach przygotowujących do Uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

      W dniach 24-26 listopada 2017 roku młodzież z naszej parafii: Monika, Zuzanna, Elżbieta, Sara, Martyna i Krzysztof uczestniczyła w rekolekcjach KSM-owych przed Uroczystością Chrystusa Króla w Drohiczynie. Czas rekolekcji był dla nas okazją do pogłębienia swojej wiary, wiedzy o stowarzyszeniu i integracji z innymi członkami KSMu. Hasłem rekolekcji było wezwanie: ,,Idźcie i głoście”, do czego nawiązywały konferencje, spotkania w grupach, Msza Św. i adoracja. Był też czas na rozmowy, zabawy i grę terenową. Rekolekcjom przewodniczył ksiądz Łukasz Skarżyński. Nie zabrakło też stresu związanego z egzaminem przed złożeniem przyrzeczeń członkowskich KSM. Uroczystość ta miała miejsce w katedrze drohiczyńskiej pod przewodnictwem J.E. ks. bp prof. Tadeusza Pikusa. Swoją obecnością zaszczycił nas ks. dr Andrzej Lubowicki, ogólnopolski asystent KSM. W tym roku ślubowanie złożyło 16 osób, w tym dwie z naszego oddziału parafialnego Monika Zakrojszczyk i Krzysztof Krzycki.

     Rekolekcje to ważny czas ,,ładownia duchowych akumulatorów” i umacniania więzi ze stowarzyszeniem, byśmy mieli siłę do służby Bogu i ojczyźnie. GOTÓW!

      Szczególne podziękowanie kierujemy do księdza Proboszcza Józefa Poskrobko za wsparcie finansowe naszego wyjazdu do Drohiczyna.

                                                                                                                                             Krzysztof Krzycki

 

 

GALERIA

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011