"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 7 grudnia 2023 r.
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

WICHURA ZWALIŁA KRZYŻ Z WIEŻY KOŚCIOŁA

27 listopad 2017
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW poniedziałek 18 września 2017 r około godz. 13.00 wichura zwaliła krzyż z wieży naszego kościoła.

         Potężne wiatry, które wiały nad Hajnówką we wrześniu br. były przyczyną  zwalenia krzyża z wieży kościoła, która ma wysokość 35 m. W całym nieszczęściu jakie spotkało naszą  wspólnotę parafialną mieliśmy szczęście, że spadający ponad 3,5 m, ciężki – ważący ok. 200 kg metalowy krzyż nie uszkodził dachu kościoła i nie wyrządził krzywy, bądź kalectwa przypadkowym przechodniom – był to przecież środek dnia, a krzyż spadł w bramę wjazdową po lewej stronie od wejścia do kościoła.   

         Przyczyną złamania krzyża była korozja (można tę korozję zobaczyć na zdjęciach – patrz zakładka GALERIA), która przez dziesiątki lat doprowadziła do osłabienia i złamania się metalu, a silny wiatr zrobił dodatkowo swoje.

         Prace przygotowujące do wykonania nowego krzyża, a szczególnie przygotowania iglicy wieży do nowego obsadzenia krzyża nie są łatwe ze względu na wspomnianą wysokość 35 m, a tym samym na dostanie się na taką wysokość, gdyż w okolicy brak jest takiego podnośnika, który by sięgał tej wysokości.    

         Obecnie jest już wykonany nowy krzyż z nierdzewnego metalu. Trwają też przygotowania, aby razem z nowym krzyżem zamocować nową instalację odgromieniową. Mamy zamiar wykonać te prace jak najszybciej tj. w końcu listopada lub na początku grudnia br.

         Nasze prace zawierzamy miłosiernemu Bogu, a wszystkich Parafian i ludzi dobrej woli proszę o modlitwę w tej intencji.

                                                                               Ks. Proboszcz .

 

GALERIA.

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011