"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 luty 2024 r.
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

I Komunia Święta 2017

9 czerwiec 2017
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceDługo oczekiwany przez dzieci I - komunijne moment nadszedł w niedzielę 28 maja 2017 r

76 dzieci z naszej Parafii wraz z rodzicami, przez cały rok przygotowywały się do tej ważnej chwili. W przygotowaniu pomagali im ks. Paweł Hryniewicki oraz katecheci: p. Barbara Sosnowska, p. Jolant Kulpa – Krzycka, p. Halina Marzec i p. Bogusław Wójcik. w szkole. Każde dziecko otrzymało taki pierwszy, mały indeksik, aby zapisywać w nim swoją drogę do Jezusa.

Przygotowanie obejmowało naukę katechizmu w szkole, oraz comiesięczne spotkania w kościele parafialnym. Wreszcie pierwsza i druga spowiedź. Każde dziecko chciało się oczyścić i posprzątać swoje serduszko, aby mógł w nim zamieszkać wyczekiwany Pan Jezus.

Szczęśliwa chwila nadeszła w niedzielę 28 maja. Pogoda była piękna. Z nieba promienie słońca padały na śnieżnobiałe stroje dzieci. A one z uśmiechem na ustach zapraszały Pana Jezusa do swoich serc, przyjmując pierwszy raz w swoim życiu Komunię Świętą.

 Niech Jezus, który zamieszkał w sercach naszej dziatwy znajdzie w nich godne mieszkanie.

GALERIA.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011