"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 7 grudnia 2023 r.
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

DROGA KRZYŻOWA ULICĄ HAJNÓWKI 2017.

12 kwiecień 2017
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW Wielki Wtorek 11.04 br przeszła główną ulicą – 3 Maja w Hajnówce procesja Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo rozpoczęło się Mszą Św. koncelebrowaną w Parafii Podwyższenia Krzyża św..

Mszy Św. przewodniczył ks. Tomasz Szmurło – sekretarz Ks. Bpa Tadeusza Pikusa, który prowadził w tym roku Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży z naszego miasta. Wraz z nim Mszę św. koncelebrowali: ks. kan. Zygmunt Bronicki – proboszcz Parafii Św.. Cyryla i Metodego i ks. kan. Józef Poskrobko – proboszcz Parafii miejsca. Byli też obecni kapłani: ks. dr Arkadiusz Siergiejuk – wikariusz Parafii Św. Cyryla i Metodego oraz ks. Paweł Hryniewicki i ks. Mariusz Rosłon – prefekci z Parafii Podwyższenia Krzyża Św. i ks. dk. Mariusz Mucha. Do procesji dołączył też ks. Aleksander Barbieri – kapelan naszego hajnowskiego szpitala i SS. Klarysek, były też obecne trzy Siostry Misjonarki Św. Rodziny.

 Po Mszy św. wyruszyła Droga Krzyżowa ulicą 3 Maja do Parafii Św.. Cyryla i Metodego przy cmentarzu. Uczestnicy zatrzymywali się przy 14 stacjach rozważając mękę i śmierć Chrystusa Pana. Pomimo pogody, która była tego popołudnia bardzo kapryśna – trochę świeciło zachodzące słońce, trochę padał deszcz ze śniegiem, a przede wszystkim wiał zimny wiatr – uczestnicy Drogi Krzyżowej łączyli modlitwę z ponoszonym wyrzeczeniami i dzielnie nieśli na swych ramionach Krzyż. Po dojściu do kościoła ks. Tomasz Szmurło wygłosił kazanie pasyjne o roli Krzyża w życiu człowiek, następnie odmówił modlitwy kończące nabożeństwo i udzielił licznie przybyłym Parafianom z obu hajnowskich Parafii Bożego błogosławieństwa.

Na zakończenie ks. kan. Zygmunt – proboszcz Parafii Św.. Cyryla i Metodego podziękował wszystkim za udział w Drodze Krzyżowej, zwracającą uwagę na obecność każdego roku podczas tego nabożeństwa Służb Leśnych z Nadleśnictwa w Hajnówce oraz podziękował hajnowskiej Policji i Żandarmerii Wojskowej za czuwanie nad bezpieczeństwem przemarszu procesji Drogi Krzyżowej.

GALERIA.

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011