"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 8 grudnia 2023 r.
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

BYŁAM NA XXVI PIESZEJ PIELGRZYMCE DROHICZYŃSKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ.

30 wrzesień 2016
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceOd 01 do 15 sierpnia br trwała XXVI Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę.

„Nowe życie w Chrystusie” – tak brzmiało hasło tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę. Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku, na pątniczym szlaku nie zabrakło reprezentacji członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z naszej Parafii. Pielgrzymowaliśmy wspólnie z naszym Asystentem – ks. Pawłem Hryniewickim. W tym roku Grupa Bielska do której należy dekanat hajnowski, wyruszyła 1 sierpnia z Drohiczyna. Pod kierownictwem ks. Andrzeja Falkowskiego podążaliśmy do Matki Jasnogórskiej zgłębiając tajemnicę Chrztu Świętego. Każdego dnia mogliśmy uczestniczyć we Mszy Świętej i Apelu Jasnogórskim. Przemierzając kolejne etapy mieliśmy szansę rozważać Słowo Boże, a także wysłuchać pouczających konferencji. Stałym punktem codziennej wędrówki były godzinki, różaniec oraz koronka do Bożego Miłosierdzia. Po trzynastu dniach wysiłku, gdy dotarliśmy przed Tron Matki nie czuliśmy już zmęczenia. Po zaprezentowaniu poszczególnych grup przez kierownika pielgrzymki – ks. Andrzeja, udaliśmy się przed obraz, aby w ciszy ofiarować wszystkie intencje, które nieśliśmy w swoich sercach przez ostatnie dni.

Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli wspólnie pielgrzymować w jeszcze liczniejszym gronie!

                                                                                                                                   Katarzyna Gdowska

GALERIA.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011