"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 8 grudnia 2023 r.
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

III Koncert Organowy Hajnówka 2016

6 sierpierń 2016
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielne, późne popołudnie 31 lipca br. wysłuchaliśmy w naszym kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św. kolejnego Koncertu Muzyki Organowej i Kameralnej. Na organach grał pan Jarosław Wróblewski, a towarzyszył mu grając na puzonie pan Rafał Piłasiewicz.

Po upale, jaki odczuwaliśmy w niedzielę 31 lipca, mogliśmy się ochłodzić słuchając wspaniałego Koncertu Muzyki Organowej i Kameralnej Hajnówka 2016. Choć to czas urlopów i wakacji, wielu melomanów muzyki organowej z naszego miasta, a także spora grupa gości odpoczywających w Hajnówce i okolicy przybyli na kolejny - III Koncert. Tym razem przed hajnowską publicznością i licznie przybyłymi gośćmi wystąpiło dwoje muzyków  z Warszawy:  pan Jarosław Wróblewski, który koncertował na organach i pan Rafał Piłasiewicz - grał na puzonie.

Pan dr hab. Jarosław Wróblewski studiował w latach 1988- 93 w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie organów prof. Józefa Serafina. Swoje umiejętności muzyczne doskonalił też w Salzburgu. Jest Laureatem Licznych konkursów organowych w kraju i za granicą. Występował też jako solista, dyrygent i muzyk kameralny w Polsce i innych krajach Europy. Prowadzi też oprócz pracy artystycznej ożywioną działalność naukową. Obecnie jest wykładowcą na Uniwersytecie Muzycznym im. Fr. Chopina w Warszawie – pełni funkcję prodziekana Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów.

Pan Rafał Piłasiewicz ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie puzonu u prof. R. Siwka. Specjalizuje się w grze na puzonie kontrabasowym. Jest pierwszym puzonistą basowym Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Współpracuje na stał z kilkoma Orkiestrami, z którymi prócz koncertów dokonał licznych nagrań muzyki klasycznej, filmowej oraz rozrywkowej. Wielokrotnie koncertował w kraju i za granicą. Zajmuje się też działalnością pedagogiczną – prowadzi klasę puzonu w Średniej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.

Warszawscy muzycy podczas hajnowskiego Koncertu wykonali następujące utwory:

- H. Purcell – Trmpet Voluntary

- J. S. Bach – Aria „Bist du bei mir”

- J. G. Walther – Concerto h-moll

- E. Walkiewicz – Adagio

- L. Boellmann – Chorał i Toccata z „Suity gotyckiej”

- G. Caccini – „Ave Maria”

Publiczność gromkimi brawami i owacjami na stojąco dziękowała muzykom za wspaniałe przeżycia, jakich doznała podczas tego koncertu.

Ostatni - IV nasz Koncert w ramach Podlaskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej Hajnówka 2016 już za dwa tygodnie - 14 sierpnia br. o godz. 1845- wystąpią wtedy przed hajnowską publicznością : p. Józef Kotowicz, który będzie grał na organach oraz pan Radosław Koper – zagra na altówce – obaj muzycy z Białegostoku.   

Zapraszamy na ostani w tym sezonie nasz Koncert.

GALERIA.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011