"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

MŁODZIEŻ Z LITWY W DRODZE NA ŚDM W KRAKOWIE

19 lipiec 2016
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielę 17lipca br gościliśmy w naszej Parafii młodzież z Litwy, która rowerami jedzie do Krakowa na Światowy Dzień Młodzieży.

W Hajnówce był to już ich trzeci nocleg na ziemi polskiej. Wcześniej pielgrzymi z Alytusa na Litwie zatrzymywali się na noclegu po całodziennej jeździe na rowerach w Studzienicznej koło Augustowa, później w Sokółce i z Sokółki  w strugach deszczu dojechali do Hajnówki. Grupa pielgrzymów liczy 15 osób – to ks. dr Mirosław, który jest organizatorem tego przedsięwzięcia, pracujący na co dzień jako proboszcz w Parafii Św. Trójcy w Mirosłaviu (na Litwie)i kapelan  w Gimnazjum św. Benedykta w Alytusie; razem z nim pielgrzymuje dwóch dorosłych opiekunów i dwunastu uczestników: 10 chłopców i 2 dziewczyny. Pielgrzymi z Litwy po wypoczynku i zregenerowaniu sił na naszym hajnowskim basenie zjedli kolację podczas „Jarmarku Żubra” i udali się na odpoczynek. W poniedziałek rano o godz. 700 odprawili w kościele Podwyższenia Krzyż Św. Mszę Św. w języku litewskim, następnie zjedli śniadanie korzystając z gościnności ks. kan. Józefa Poskrobko – tutejszego proboszcz. Po śniadaniu każdy z uczestników wyprawy rowerowej na ŚDM do Krakowa sam sprawdził swój rower, przy którym musiał czasami przesmarować łańcuch, bądź dopompować powietrza do kół, a to wszystko, żeby później bez kłopotów można było przez cały dzień kontynuować jazdę. Około godz. 900 grupa rowerowa z Litwy po błogosławieństwie ks. Proboszcza udała się w dalszą trasę. W tym dniu (tj. w poniedziałek 18.07.)  pielgrzymi mają do pokonania odcinek z Hajnówki do Platerowa koło Łosic – ok. 90 km. Pielgrzymów z Litwy odprowadzili jadąc również z nimi w grupie rowerami  ks. Paweł Hryniewicki – nasz wikariusz razem z trojgiem naszej młodzieży z KSM-u. Uczestnicy dziękują naszym władzom miasta p. Burmistrzowi Jerzemu Sirakowi i zastępcy Burmistrza p. Andrzejowi Skiepko za pomoc udzieloną podczas ich pobytu w Hajnówce – Bóg zapłać!

Litwinom podążającym na Światowy Dzień Młodzieży do Krakowa życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Boskiej.  

GALERIA.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011