"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

VIII Charytatywny Bal Walentynkowy

14 luty 2016
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceJuż po raz ósmy 06 lutego br. Hajnowianie i nie tylko – mogli bawić się na Charytatywnym Balu Walentynkowym, który odbył się w Domu Weselnym „Dwa Dęby” przy ul. Armii Krajowej w Hajnówce u Państwa Elwiry i Wojciecha Kuczko.

Wspaniała zabawa i wyjątkowe nastroje towarzyszyły zebranym gościom od początku balu aż do białego rana. Na licznie przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Można było wziąć udział w zabawie fantowej z cennymi nagrodami. Duże też emocje wywołały licytacje przedmiotów ofiarowanych specjalnie na ten cel min.: złote serduszka z wygrawerowanym napisem „Bal Charytatywny 2016”; wspaniałe obrazy; karnety np.: na pobyt (dwa noclegi ze śniadaniem) w zajeździe Gościniec Bojarski w Narewce, na pieczonego dzika, czy też na tonę węgla z dostawą pod wskazany adres; były też piłki i koszulki z podpisami zawodników białostockiej Jagielloni i reprezentantów polskich siatkarzy; kulawka (myśliwski kieliszek z brązu) ofiarowany przez wiceministra środowiska Pana Andrzeja Koniecznego oraz wiele innych cennych przedmiotów do wylicytowania. Podczas  „Walczyka Czekoladowego” panowie w ten wyjątkowy wieczór mogli obdarować swoje partnerki pysznymi czekoladami. Zaś szampański nastrój swoim graniem stwarzał hajnowski zespół Axel.
Całkowity dochód z tego szczególnego wydarzenia zostanie przeznaczony na funkcjonowanie Świetlicy „Promyk Dnia”, do której przychodzą dzieci z całej naszej Hajnówki.

Świetlica środowiskowa „Promyk Dnia” od ośmiu lat istnieje przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce i Parafia od prawie sześciu lat sama, bez żadnej stałej pomocy z zewnątrz prowadzi tę świetlicę. Nad całością funkcjonowania świetlicy czuwa ks. Proboszcz razem z wikariuszami pracującymi w Parafii. Opiekunką dzieci jest pani Marta, pomagają jej wolontariusze.

Świetlica podczas roku szkolnego jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 18:00.  Przychodzą tu dzieci, które chcą być w świetlicy, nikt ich nie pyta do jakiej parafii przynależą, czy też jakiego są wyznania. Świetlica pełni funkcje opiekuńczą i zarazem edukacyjną. Wolontariusze służą pomocą przy odrabianiu lekcji oraz starają się ciekawie zagospodarować czas. Dzieci mogą tutaj rozwijać, pod okiem doświadczonych instruktorów swoje pasje, takie jak taniec, czy gra na gitarze.

Świetlica jest także miejscem zdobywania umiejętności przydatnych w życiu codziennym – takich jak gotowanie. Gdy tylko jest taka możliwość, wraz z opiekunką i wolontariuszami, dzieci przygotowują, a następnie konsumują różne przysmaki. Dużym zainteresowaniem cieszą się konkursy plastyczne, w których młodzi artyści uczestniczą z wielkim zapałem. Najlepsze prace są nagradzane drobnymi upominkami. Wolontariusze nie pozwalają swoim podopiecznym na nudę – grają z nimi w różnorodne gry i zabawy edukacyjne. W świetlicy dostępny jest m.in. stół do ping-ponga i „piłkarzyki”.

W czasie zaś wakacji bądź ferii w świetlicy są organizowane półkolonie, podczas których dzieci są objęte opieką i mogą mile i z pożytkiem spędzić czas uczestnicząc w zajęciach świetlicowych, bądź pod opieką wolontariuszy wyjeżdżają na wycieczki, czy wychodzą na basen.

Dzięki środkom pozyskanym w trakcie Balu Charytatywnego i Pikniku Rodzinnego organizowanego w lecie, możemy zapewnić dzieciom uczęszczającym do naszej świetlicy „Promyk dnia” odpowiednią opiekę, pomoc w odrabianiu lekcji, a także posiłek, którego niestety często brakuje im w rodzinnym domu. 

Cieszymy się, że w Hajnówce jest tylu ludzi o wielkich sercach, którym nie jest obojętny los najmłodszych. Bardzo dziękujemy tym wszystkim którzy włączyli się w pomoc przy organizacji Balu.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM  BALU ZA WSPANIAŁĄ ZABAWĘ I OTWARTE SERCA.
DZIĘKI WAM ŚWIETLICA MOŻE CIĄGLE DZIAŁAĆ!

... i zapraszamy wszystkich na Charytatywny Bal Walentynkowy za rok! Do zobaczenia!

                                                                                                                                                       Organizatorzy.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011