"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

SPOTKANIE OPŁATKOWE DOMOWEGO KOŚCIOŁA

17 styczeń 2016
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceDnia 2 stycznia 2016 r. w naszej Parafii odbyło się spotkanie opłatkowe wspólnoty Domowego Kościoła z Diecezji Drohiczyńskiej.

          Do Hajnówki licznie przybyły małżeństwa z Węgrowa, Sokołowa Podlaskiego, Łochowa, Kamionnej, Bielska Podlaskiego, Rudki i oczywiście nie zabrakło także naszego Domowego Kościół z Hajnówki. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się Mszą św. w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św., której przewodniczył J. E. Ks. Bp prof. Tadeusz Pikus, a koncelebransami byli: ks. Tomasz Szmurło (moderator diecezjalny), ks. Dariusz Kucharek oraz ks. Paweł Hryniewicki. Wszystkich przybyłych Gości przywitał nasz proboszcz ks. kan. Józef Poskrobko. Homilię do rodzin wygłosił  ksiądz Biskup.

          Po Mszy św. młodzież z Drohiczyńskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej wyśpiewała i przedstawiła jedyne w swoim rodzaju Jasełka, które spotkały się z gorącym przyjęciem wszystkich obecnych w świątyni.

          Dalsza część spotkania odbyła się w sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury. Tam wszyscy uczestnicy podzielili się opłatkiem, składając sobie pełne serdeczności i radości życzenia. Następnie wszystkie rodziny zasiadły do wspólnego, myślę że zasłużonego posiłku.

          W tym miejscu bardzo dziękujemy dyrektorowi Hajnowskiego Domu Kultury p. Rościsławowi Kuncewiczowi, że udostępnienie nam salę kolumnową, w której mogliśmy ugościć ponad 200 zebranych osób i tym samym mogło odbyć się spotkanie Pasterza naszej diecezji z członkami Domowego Kościoła.

          Całe spotkanie od strony organizacyjnej przygotowały małżeństwa Domowego Kościoła z Hajnówki, a także z Bielska Podlaskiego i Rudki. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy! Bóg zapłać!

                                                                                                       A.i B. Wyszyńscy.

GALERIA.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011