"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 9 grudnia 2023 r.
Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny

19 grudzień 2015
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce18-ego listopada br młodzież z KSM-u przezywała święto swojej Paronki.

18-ego listopada… to właśnie tego dnia 101 lat temu błogosławiona Karolina Kózkówna oddała swe życie w obronie czystości. Choć odeszła z tego świata wcześnie, bo miała zaledwie 16 lat, to zapewne wielu z nas mogła zawstydzać swoją dojrzałością, gorliwością i życiem przykazaniami Bożymi, czego wielu z nas niestety ale nie czyni. Jest to dzień, w którym powinniśmy na chwilę zatrzymać się i zapomnieć o codzienności, by zastanowić się nad swoim życiem…

    Tego też dnia w Hajnówce z racji jej wspomnienia, o godzinie 17:00  została odprawiona Msza święta z uczestnictwem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którego to bł. Karolina jest Patronką. Oprawą liturgiczną zajęli się członkowie naszego Oddziału KSM, a piękną homilię przybliżającą wszystkim zgromadzonym na Mszy jej życiorys oraz postawę wygłosił Ks. Paweł Hryniewicki. Cieszymy się, że tego dnia tak wielu wiernych  przybyło do kościoła, by razem z nami uczestniczyć w tym święcie.

                     Kinga Żukowska

 

 

 

GALERIA.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011