"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 22 lipca 2024 r.
Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Dzień Edukacji Narodowej w Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Hajnówce

17 październik 2015
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce„Verba docent , exempla trahunt” (słowa uczą, przykłady pociągają). Dnia 14 października br obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela.

          Nie mogło tego dnia zabraknąć pamięci o naszych pedagogach. Nie tylko we wspomnieniach z lat szkolnych ale przede wszystkim w modlitwie. Ksiądz Proboszcz skierował zaproszenie do Dyrekcji i nauczycieli szkół z terenu naszej parafii, zachęcając do przybycia na Msze Św. i Różaniec z racji na ich Święto. Wszyscy odpowiedzieli bardzo chętnie. Nie mogło zabraknąć również pozostałych pracowników szkół i oczywiście naszych nauczycieli emerytów, którzy zawsze chętnie wracają pamięcią do lat swojej pracy w szkole i zawsze ubogacają swoją obecnością spotkania nauczycielskie.

           Nasi Nauczyciele pięknie realizują to powiedzenie: „Verba docent , exempla trahunt”. To Oni przygotowali obsługę Liturgii tego dnia i poprowadzili modlitwę różańcową. Wszyscy obecni na tej Mszy Świętej gorąco modliliśmy się o potrzebne łaski dla naszych nauczycieli, aby byli dla swoich uczniów autorytetami godnymi naśladowania.

           Po spotkaniu, które było wzmocnieniem duchowym w ich służbie młodemu pokoleniu, tak bardzo trudnemu  dzisiaj, przyszedł czas na pokrzepienie się dobrym słowem i „czymś słodkim”. Wszyscy po Mszy Świętej i Różańcu spotkali się w Sali Parafialnej św. Jana Pawła II.

          Takie spotkania są wspaniałą okazją do podzielenia się doświadczeniami pedagogicznymi i do budowania relacji, które pozwalają razem osiągnąć bardzo dużo.

          Wszyscy mamy nadzieję, że już w niedługim czasie będziemy mieli okazję znów się spotkać w tak zacnym gronie. Wszystkim też nauczycielom i wychowawcom życzymy Bożego błogosławieństwa w odpowiedzialnej i trudnej pracy z młodym pokoleniem. Szczęść Boże!

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011