"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

III KONCERT MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ HAJNÓWKA 2015

11 sierpierń 2015
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielny wieczór 02 sierpnia br. wysłuchaliśmy Koncertu Muzyki Organowej i Kameralnej w naszym kościele. Na organach grał pan Józef Kotowicz z Białegostoku, a towarzyszyła mu pani Urszula Bardłowska z Madrytu – sopran liryczny.

Po upale, jaki odczuwaliśmy w niedzielę 02 sierpnia, mogliśmy się ochłodzić słuchając wspaniałego Koncertu Muzyki Organowej i Kameralnej Hajnówka 2015. Pomimo wakacyjnych urlopów, wielu melomanów muzyki organowej z naszego miasta, a także spora grupa gości odpoczywających w Hajnówce i okolicy przybyli na kolejny - III Koncert. Tym razem przed hajnowską publicznością i licznie przybyłymi gośćmi wystąpiło dwoje muzyków - pani Urszula Bardłwska z Madrytu, która wspaniałym śpiewem – sopran liryczny porwała hajnowskich melomanów  i pan Józef Kotowicz muzyk z Białegostoku - grał na organach.

Pani Urszula Bardłowska – ukończyła Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie na kierunku śpiew operowy i Akademię Muzyczną im. Królowej Zofii w Madrycie. Jest finalistką Międzynarodowego konkursu Wokalnego w Bilbao w 2012 roku. Debiutowała na scenie Teatru Wielkiego i Opery Narodowej w Warszawie w 2007 roku wcielajc się w rolęI Chłopca w operze „Czarodziejski flet” W.A. Mozarta. Br5ała udział w festiwalu Muzycznym w Schleswig-Holstein. W roku 2012 odbyła tournee po Korei Południowej wykonując repertuar hiszpańsko-koreański. Od 2011 roku współpracuje z Chórem Radia i Telewizji w Hiszpanii oraz Instytutem  Polskim w Madrycie. Jej repertuar zawiera muzykę sakralną oraz kameralną, lied, chanson, pieśni latynoamerykańskie, hiszpańskie, rosyjskie i polskie.

Artysta wykonała podczas Koncertu następujące utwory:

- Lascia chio pianga i Ombra mai fu – kompozycja G.F. Haendla

- Ave Maria – kompozycja M. Loreca

- Pie Jesu – kompozycja A.L. Webbera  

Pan Józef Kotowicz - znany białostocki muzyk i wykładowca i pedagog  w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku w zakresie gry na organach i improwizacji organowej. Jako doktor habilitowany jest  adiunktem na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie, Wydział w Białymstoku. Pełni także funkcję Prezesa Białostockiego Stowarzyszenia Musica Sacra i jest Kierownikiem artystycznym Katedralnych Koncertów Organowych w Białymstoku. W swoim dorobku artystycznym ma udział w wielu festiwalach i koncertach w kraju i za granicą min. w Szwecji, Danii, Finlandii, Norwegii, Niemczech, Włoszech, Litwie, Białorusi i USA. W swoim dorobku artystycznym ma nagrane płyty CD.

Muzyk wykonał podczas Koncertu –  Suitę gotycką na organy, cztery części – kompozycja L. Boellmanna.

Publiczność gromkimi brawami i owacjami na stojąco dziękowała artystom za wspaniałą muzykę, jaką usłyszała podczas Koncertu, a także za przeżycia artystyczne, jakich doznała podczas tego koncertu. Artyści na prośbę publiczności wspólnie wykonali jeszcze jeden utwór wokalno-instrumentalny na bis.

Ostatni - IV nasz Koncert w ramach Podlaskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej Hajnówka 2015 już 16 sierpnia br. o godz. 1845- wystąpią wtedy przed hajnowską publicznością : p. David  Troiano z USA  i pan Michał Skiepko – tenor z Warszawy.  

Zapraszamy na ostani w tym sezonie nasz Koncert.

GALERIA.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011