"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: środa, 17 kwietnia 2024 r.
Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

II KONCERT MUZYKI ORGOWEJ I KAMERALNEJ HAJNÓWKA 2015

30 lipiec 2015
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielę 19.07.2015r w Hajnówce odbył się II Koncert w ramach XVIII Edycji Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej Hajnówka 2015.

Choć w tym dniu było w naszym mieście i w okolicy wiele innych atrakcji, to wielu hajnowian i gości – pasjonatów muzyki organowej i kameralnej licznie przybyło do świątyni p.w. Podwyższenia Krzyża Św., aby wysłuchać kolejnego koncertu. Tego dnia przed zgromadzoną publicznością wystąpili: pan Waldemar Krawiec z Katowic, który grał na organach i pan Rafał Dudzik z Białegostoku – koncertował grając na skrzypcach..

 

Pan Waldemar Krawiec – ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Zabrzu w klasie organów. Będąc na roku dyplomowym pełnił przez rok obowiązki organisty w kościele św. Mikołaja w Kędzierzynie. Następnie studiował w Akademii muzycznej w Katowicach i Słowacji, Łotwie i Finlandii. Interesuje się muzyką śląską. Jest dyrektorem  Brał udział w wielu koncertach jako solista i kameralista w kraju i za granicą, miedzy innymi: w Niemczech, Austrii, we Włoszech, na Węgrzech, w Czechach, Słowacji, Łotwie i Finlandii. Interesuje się muzyką śląską. Jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Ks. Antoniego Chlondowskiego w Zabrzu. Pracuje też jako wykładowca PSM II stopnia w klasie organów w Zabrzu. Jest też wykładowcą w Studium Muzyki Kościelnej Diecezjalnej szkole Organistowskiej w Gliwicach.

Katowicki muzyk – organista wykonał podczas Koncertu następujące utwory: Bruno Steina – Charakterstuke fur die Orgel opus 31: Praludium moll, Romanze As-dur, Intermezzo f-moll; W. E. Bacha – Toccata C-dur; dwa utwory T. Duboisa – In Paradisum i Fiat Lux.

Drugim muzykiem był pan Rafała Dudzik, który w 2002 roku ukończył Akademię Muzyczną F. Chopina w Warszawie. Jest laureatem kilku konkursów muzyki skrzypcowej i kameralnej min. w Zielonej górze, Elblągu, Bydgoszczy i Wrocławiu. Współpracował z Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie. Od 2008 roku jest prymariuszem kwartetu im. Aleksandra Tansmana, z którym koncertuje na najbardziej prestiżowych festiwalach muzyki kameralnej w Polsce. Artysta jest również wykładowcą w klasie skrzypiec i kameralistyki na Uniwersytecie Muzyczny F. Chopina.

Skrzypek wykonał następujące utwory: J.S. Bacha – Sarabanda i Gigue z II Partity na skrzypce solo; E. Ysayea – 3 Sonata na skrzypce solo „Ballada” i N. Paganiniego – Kaprys nr 24.

Na koniec Koncertu publiczność hajnowska gromkimi brawami podziękowała wykonawcom za wspaniałe przeżycia muzyczne, jakich doznała słuchając wykonywanych utworów. Drugi Koncert prowadził ks. kan. Józef Poskrobko – gospodarz Hajnowskich Koncertów Organowych i Kameralnych. 

Kolejny – III już Koncert obędzie się w niedzielę 02 sierpnia 2015r o godz. 1845 –  przed hajnowską publicznością wystąpią : pan Józef Kotowicz z iałegostoku – będzie grać na organach i towarzyszyć mu będzie śpiewając pani Urszula Bardłowska z Madrytu – sopran.

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki poważnej na kolejny Koncert!

 

GALERIA.

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011