"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 22 lipca 2024 r.
Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

ZNAKI ŚDM KRAKÓW 2016 ODWIEDZĄ HAJNÓWKĘ

25 lipiec 2015
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW dniach od 28 do 29 lipca 2015r nasze miasto odwiedzą Znaki Światowych Dni Młodzieży: Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani.

Symbole Światowych Dni Młodzieży, które dobędą się w przyszłym roku w Krakowie: Krzyż I Ikona MB Salus Populi Romani już odwiedzają diecezje, dekanaty i parafie w Polsce. W naszym Hajnowskim Dekanacie Znaki Światowych Dni Młodzieży będą gościły w każdejn parafii dekanatu.

Krzyż Światowych Dni Młodzieży i Ikona MB przybędą do Hajnówki z Narwi. Powitamy je 28.07 we wtorek o godz. 2000 przy pomniku św. Jana Pawła i spod Pomnika wyruszy Droga Krzyżowa ul. Lipową do kościoła SS. Klarysek. Przy kościele SS Klarysek o godz.2130 odbędzie sie Apel Jasnogórski, a później w kościele będzie czuwanie do godz. 2400. W środę 29 lipca u SS. Klarysek  o godz. 700 zostanie odprawina Msza św. i po Mszy Ikona MB odwiedzi chorych i personel medyczny, którzy zgromadzą się w kaplicy naszego Powiatowego Szpitala. Od godz. 915 do 945 odbędą się modlitwy przy Ikonie Matki Bożej w kaplicy Aresztu Śledczego. Swoją godzinę modlitewną przy Znakach ŚDM będą też mieli parafianie w Parafii św. Cyryla  i Metodego, gdzie od godz. 1000 do 1100 będzie można modląc się wyznać swoją wiarę. Następnie Krzyż ŚDM i Ikona MB przybędą do naszego kościoła o godz. 1115. Tu po powitniu Znaków ŚDM odmówimy Różaniec i będzie adoracja Krzyża św. Symbole ŚDM: Krzyż i Ikonę pożegnamy w naszej Parafii i zarazem w Hajnówce o godz. 1230 . Następnie Znaki Światowych Dni Młodzież odjadą z Hajnówki do Kleszczel i Czeremchy. Więcej informacji o Peregrynacji (nawiedzeniu) znajdziemy w gablocie obok kościoła.

Zapraszamy do modlitwy i czuwania przy Znakach ŚDM: Krzyżu i Ikonie Matki Bożej wszystkich hajnowian bez względu na wyznanie. Niech jak najwięcej mieszkanców naszego miasta i naszych Paraii weźmie udział w tych niecodziennych uroczystościach.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011