"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Półkolonie LATO 2015 r.

17 lipiec 2015
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW tym roku Półkolonie w naszej Świetlicy „Promyk Dnia” rozpoczęliśmy już 6 lipca. Po krótkiej modlitwie w kościele, pod czujnym okiem księdza Andrzeja, opiekunki świetlicy p. Marty i wolontariuszy wyruszyliśmy, aby z bliska przyjrzeć się pracy strażaków.
Największą przyjemność sprawił wszystkim wjazd drabiną na wysokość około 20 m. Niewątpliwie dostarczyło to sporo wrażeń nie tylko dzieciom, ale również wolontariuszom. :) Po udanej wycieczce powróciliśmy do naszej świetlicy, aby posilić się ciepłym posiłkiem a także odpocząć po jakże emocjonujących przygodach. Podczas Półkolonii dzieci miały szansę także odwiedzić naszą hajnowską pływalnię oraz dzięki życzliwości pań z Miejskiej Biblioteki dowiedzieć się jakie niebezpieczeństwa kryje w sobie Internet. Największą atrakcją tegorocznych Półkolonii okazała się jednak wycieczka do Parku Linowego w Broku. Podniebny spacer dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych emocji.
Ostatniego dnia po krótkim podziękowaniu wszystkim wolontariuszom i opiekunom, wspólnie z ks. Sylwestrem postanowiliśmy wyruszyć kolejką wąskotorową na Topiło. Nawet pogoda nie mogła popsuć nam planów. Z uśmiechami na twarzach dojechaliśmy na miejsce, gdzie mogliśmy ogrzać się ciepłymi kiełbaskami i bigosem.
Myślę, że wszystkie dzieci wartościowo spędziły z nami czas i chętnie wrócą za rok ;) 
Katarzyna Gdowska
do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011