"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: niedziela, 3 marca 2024 r.
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

IX Piknik Rodzinny w Hajnówce 2015.

6 lipiec 2015
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielę – w tym roku było to 14 czerwca – rodziny naszego miasta mogły wspólnie odpocząć na IX Pikniku Rodzinnym Hajnówka 2015. O godz. 14.00 już po raz dziewiąty w amfiteatrze miejskiego parku w Hajnówce rozpoczęło się świętowanie.

W pierwszej połowie czerwca br. w naszym mieście odbyło się „Święto Rodzin” – IX Piknik Rodzinny Hajnówka 2015.  Już po raz dziewiąty w amfiteatrze położonym w miejskim parku w Hajnówce, po południu w niedzielę – w tym roku było to 14 czerwca – rodziny  naszego miasta mogły wspólnie odpocząć . Piękne słońce świeciło niemal przez cały czas trwania Pikniku. Tradycyjnie o godz. 14.00 rozpoczęło się świętowanie. IX Piknik Rodzinny uroczyście otworzyli wspólnie: ks. kan. Józef Poskrobko proboszcz Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce z panem Burmistrzem Hajnówki Jerzym Sirakiem, Dyrektorem Hajnowskiego Domu Kultury –  panem Rościsławem Kuncewiczem i panem Andrzejem Skiepko – wiceburmistrzem Hajnówki.

Honorowym patronat nad IX Piknikem Rodzinnym objęli: Ks. Biskup Prof. Tadeusz Pikus – Biskup Diecezji Drohiczyńskiej i Marszałek Województwa Podlaskiego pan Mieczysław Baszko. Głównymi zaś organizatorami Pikniku byli: Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyż Św. w Hajnówce i organizacje katolickie działające w Hajnówce: Akcja Katolicka, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Parafialny Oddziału Caritas razem z Hajnowskim Domem Kultury oraz przy wsparciu finansowym  Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku w ramach Podlaskich Dni Rodziny.

Piknik Rodzinny wsparli także liczni darczyńcy, bez których nie mogłaby odbyć się ta impreza. Były wśród nich zarówno przedsiębiorstwa, samorządy, zakłady prywatne i osoby indywidualne nie tylko z naszego miasta . Dla wszystkich wspomagających Piknik Rodzinny zostały przygotowane piękne statuetki jako podziękowanie, które obecnym na Pikniku wręczył ks. proboszcz Józef Poskrobko on też czuwał nad całością Pikniku.

Miło było widzieć całe rodziny, które licznie przybyły do miejskiego parku i tam znalazły każdy coś dla siebie. Nasi milusińscy mogli obejrzeć teatrzyk, który nie tylko na scenie, ale i w amfiteatrze bawił dzieci, angażując je w różne gry i konkursy. Najmłodszych chętnie odwiedzali namiot młodzieży z KSM, gdzie odbywało się artystyczne malowanie twarzy, były też inne gry i zabawy nagradzane pysznymi pączkami i innymi słodyczami. Kusiła też obok wirująca karuzela i inne atrakcje Wesołego Miasteczka. Tradycyjnie na zmęczonych zabawą i na pewno upałem, zgłodniałych młodszych uczestników, jak i starszych czekał pyszny bigos lub gorąca kiełbaska z gryla – te smakołyki jak co roku serwowały panie z Parafialnego Oddziału Caritas. Nie brak też innych smakołyków: lodów, kiełbas, miodów, pieczywa i innych produktów, które można było nabyć na Pikniku.

Na scenie zaś amfiteatru od godz. 14.00 przez cały czas odbywały się występy hajnowskich artystów, poczynając od występu dzieci z Przedszkola Nr 1 w Hajnówce pod opieką wychowawczyni  - pani Agnieszki Pieśluk. Na scenie wystąpiły także: Zespół Parafialny „Śpiewajmy Panu”; Trio „Sanctus” w składzie Zbyszek, Jarek i s. Gabriela; Weronika Bieńko z Białowieży, która pięknie wyśpiewała poezję religijną; wystąpiły także zespoły z Hajnowskiego Domu Kultury. Jak co roku pięknie zagrała Hajnowska Orkiestra Dęta działająca przy Straży Pożarnej, a Zespól Mażoretek w rytm granej przez Orkiestrę muzyki pokazał wspaniałe układy taneczne. Dużą uwagę przyciągnęły pokazy Judo w wykonaniu sekcji judoków z naszego miasta.  Przez kwadrans mogliśmy podziwiać triki w żonglowaniu piłką. Koncertował też młodzieżowy zespół „Full Power Spirit”.

W parku zaś obok amfiteatru swoje namioty mieli także diabetycy, u których można było zbadać poziomu cukru we krwi i zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zasięgnąć fachowej porady u pani dr Małgorzaty Zakrzewskiej. Obok w drugim namiocie można było honorowo oddać krew jako „dar serca” –  wiele osób skorzystało z tej okazji – kropla do kropli i  …. zebrano kilka litrów krwi, która uratuje życie innym ludziom. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się stoisko Wojska Polskiego – żołnierze z 18 Pułku Rozpoznawczego z Białegostoku, pokazywali akcesoria używane przez wojsko – można było obejrzeć broń, a nawet zrobić z nią zdjęcia, czy też wejść do wozu pancernego. Żołnierze także pokazali specjalistyczny samochód i sprzęt patrolu saperskiego. Obok żołnierzy swoje stanowisko z fachowym sprzętem bojowym mieli też funkcjonariusze ze Straży Granicznej w Białowieźy. Także funkcjonariusze hajnowskiej Powiatowej Policji mieszkańcom naszego miasta znakowali rowery.

Od rozpoczęcia Pikniku, tak jak w ubiegłych latach ogromnym powodzeniem cieszyła się Zabawa Fantowa, a namiot z losami i fantami przygotowanymi przez członków Akcji Katolickiej przez cały czas trwania Pikniku był najbardziej oblegany. W tej zabawie każdy los nie tylko że wygrywał, ale na zakończenie brał udział w dodatkowym w losowaniu tzw. nagród głównych – w tym roku były to: rower dla dorosłych, tablet, rower młodzieżowy,  kuchenka mikrofalowa, komplet  sztućców, nagroda  osobista – państwa Sirak, mikser,  zestaw  narzędzi, sękacz, wentylator, karnety na basen, komplety pościelowe. Wszystkie fanty zostały wykupione. O godz. 20.00 rozpoczęło się podsumowanie Zabawy Fantowej. Prowadzący Piknik – pani Alicja Ojdana i pan Romuald Kacprzak wraz z ks. kan. Józefem Poskrobko przystąpili do losowania w/w nagród głównych. Wybrano dziewczynkę, która z przezroczystej urny wyjmował „szczęśliwe” numery losów. Losowano nagrody główne, rozpoczynając od ostatniej do pierwszej. Niektórzy z wypiekami na twarzy śledzili wynik losowania, sprawdzając wylosowane numery na swoich połówkach losów. Zadowoleni właściciele rowerów, tabletu i innych wylosowanych nagród głównych  z niedowierzanie odbierali je ze sceny – inni, może trochę zawiedzeni na pewno spróbują swego szczęścia za rok.

O godz. 20.30 rozpoczął koncert zespół „The Dreamers” – tegorocznej Gwiazdy Wieczoru piknikowego. Na zakończenie IX Pikniku Rodzinnego odbył się pokaz sztucznych ogni. W tym dniu przez parku miejskim w czasie trwania Pikniku Rodzinnego przewinęło się kilka tysięcy mieszkańców naszego miasta i okolic.  

Kolejny Piknik Rodzinny w Hajnówce dobiegł końca. W rozmowach uczestnicy Pikniku często powtarzali: „… że jest tak mało takich imprez, które integrują całe rodziny. Można przecież dobrze i kulturalnie bawić bez alkoholu. W tym zwariowanym, dzisiejszym świecie choć przez tych kilka piknikowych godzin wszyscy – dzieci, młodzież i dorośli –   całe rodziny mogli być razem.” Podobnych wypowiedzi dało się słyszeć więcej. Rodzina to najważniejsza cząstka naszej społeczności, naszego narodu, naszej Ojczyzny – to najwspanialszy skarb dany ludzkości przez Pana Boga.

Organizatorzy IX Pikniku Rodzinnego dziękują za udział wszystkim uczestnikom.

Do zobaczenia za rok na X - Jubileuszowym Hajnowskim Pikniku Rodzinnym.

                                                                                      J.P.P.

GALERIA.

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011