"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 24 maja 2024 r.
Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Życzenia świąteczne Księdza Proboszcza na Boże Narodzenie 2014.

24 grudzień 2014
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceParafianom i wszystkim Mieszkańcom naszego miasta Hajnówki oraz Gościom spędzającym u nas Święta, życzę błogosławieństwa od Bożej Dzieciny...

 „Gdy się Chrystus rodzi i na świat przychodzi

  Ciemna noc w jasności promienistej brodzi…”

                Drodzy Parafianie Hajnowscy i Mieszkańcy naszego miasta!

Dane nam jest przez Dobrego Boga kolejny raz przeżywać Uroczystość Bożego Narodzenia. Jest to najpiękniejsze święto, pełne miłości, zgody i ciepła rodzinnego. Podczas wieczerzy wigilijnej będziemy się łamać Opłatkiem – „symbolem” Jezusa, który jak dobry, dzielony Chleb daje człowiekowi siłę i moc do dalszego życia – wzmacniając nas „w drodze” i uzdalnia nas, abyśmy stawali się coraz lepsi, otwarci na Pana Boga i drugiego człowieka – taka  jest moc tej odrobiny śnieżnobiałego Opłatka. Dziś chcę przełamać się tym „niebiańskim Chlebem” ze wszystkim Parafianami i ludźmi dobrej woli, a szczególnie z ludźmi samotnymi, bezdomnymi, chorymi, opuszczonymi przez najbliższych, przeżywającymi smutek z powodu odejścia do wieczności kogoś bliskiego – dziś ich wszystkich mam w moim sercu i polecam ich Panu Bogu, modląc się za nich. W tym okresie śpiewamy przepiękne polskie kolędy, które pomagają nam lepiej zrozumieć tę odwieczną Prawdę, że „… Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami…” , i że „.. maleńka Miłość jest w śród nas” .

W imieniu własnym i moich współpracowników: ks. Andrzeja Falkowskiego i ks. Sylwestra Falkowskiego składam serdeczne i szczere życzenia świąteczne.  Parafianom i wszystkim Mieszkańcom naszego miasta Hajnówki oraz Gościom spędzającym u nas Święta,  życzę błogosławieństwa od Bożej Dzieciny, a przed wszystkim: szczęścia, zdrowia, spokoju ducha i radości oraz wszelkich pomyślności w nadchodzącym  Nowym 2015 Roku. Niech nowo narodzone Dziecię znajdzie godne mieszkanie w Waszych sercach.

„…Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…” – błogosław całą naszą Hajnówkę, jej mieszkańców i wszystkich Gości – raz jeszcze  życzę wszystkim  WESOŁYCH i BŁOGOSŁAWIONYCH  ŚWIĄT  BOŻEGO NARODZENIA!  SZCZĘŚĆ  BOŻE!

ks. kan. Józef Poskrobko - proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Hajnówce.

 

GALERIA

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011