"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 7 grudnia 2023 r.
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

DIECEZJALNE DOŻYNKI 2014

8 wrzesień 2014
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW sobotę 6 września br odbyło się diecezjalne dziękczynienie za tegoroczne plony - Dożynki w Sanktuarium Matki Bożej w Miedznej k/Węgrowa.

W sobotę 06 września br odbyła się Diecezjalna Uroczystość Dziękczynienia za plony – Dożynki w Sanktuarium Matki Bożej w Miedznie  – uroczystej Mszy św. dożynkowej o godz. 1100 przewodniczył i wygłosił homilię J. E. Ks. Bp prof. dr hab. Tadeusz Pikus - Biskup Drohiczyński. Prawie wszystkie parafie z naszej Diecezji były reprezentowane przez delegacje z wieńcami dożynkowym lub jeśli parafia była miejska, moga zamiast wieńca dożynkowego przywiezić ze sobą wiązanki kwiatów i warzyw z ogródków działkowych czy przydomowych. Na uroczystości dożynkowe licznie przybło duchowieństwo z naszej Diecezji; paralmentarzyści; rząd reprezentował p. MArek Sawicki - Minister Rolnictwa; przedstawiciele władz samorządowych: starostowie, burmistrzowie, wójtowie; radni sejmików wojewódzkich; radni powiatów i gmin oraz reprezentanci służb mudurowych: strażacy i leśnicy, a także liczne pocztczty sztandarowe ze szkół i zakładów pracy.

Wierni dziękują Panu Bogu za tegoroczne plony przywieźli do Miedznej 74 wieńce, które były wyrazem wdzięcznoności za obfite tegoroczne zbiory. Modlono się też o to, aby nie zabrakło mikomu chleba oraz o pokój w Europie i na świecie. Ks. Bp Tadeusz Pikus na zakończenie Mszy św. poświęcił ziarno do nowego zasiewu, przywiezione prze delegacje rolników z poszczególnych parafii. Po zakończeniu Mszy św. delegacje z wieńcami dożynkowymi przeszły na plac przed karczmą, gdzie jurorzy z pośród przepieknych wianków wybrali trzech lureatów teorocznych dożynek: I miejsce zajęła Paraia z Brańska, II miejsce Parafia z Ceranowa, III miejsce Parafia z Dołubowa. Po konkursie na najładniejszy wieniec była wspólna agapa w karczmie parafialnej i obok w parku.

Naszą Parafię podczs Diecezjalnych Dożynek reprezentowali: p. Teresa Żedź, p. Teresa Karolkiewicz, p. Wanda Szczepankowska i państwo  Alicja i Stanisław Ojdana – Bóg zapłać!  Wieniec zaś dożynkowy wykonały następujące panie: Teresa Żedź,  Teresa Karolkiewicz, Wanda Szczepankowska, Grażyna Koc i Anna Kuźma – serdeczny Bóg zapłać tym paniom!    
 

GALERIA!

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011