"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

MISYJNE POŚWIĘCENIE POJAZDÓW

31 lipiec 2014
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielę 27 czerwca 2014 r. w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce kapłani poświęcili pojazdy mechaniczne: rowery, motocykle i samochody oraz ich właścicieli.

W niedzielę 27 czerwca 2014 r. w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce kapłani poświęcili pojazdy mechaniczne: rowery, motocykle i samochody oraz ich właścicieli. Podczas Mszy świętych wierni modlili się przez wstawiennictwo św. Krzysztofa – Patrona kireowców, aby poruszanie się po drogach było bezpieczne.
Pamiętajmy jednak, że za modlitwą o bezpieczną podróż powinna zawsze  iść rozważna jazda i umiejętne korzystanie z ruchu drogowego, dostosowywanie się do przepisów i warunków na drodze.
Już od wielu lat zebrane w tym dniu datki przy poświęceniu pojazdów przekazane są na zakup środków transportu potrzebnych misjonarzom do ich pracy na Misjach. Księża zachęcali, by każdy kierowca włączył się do akcji prowadzonej przez „MIVA” – propagowanej przez Biuro Misyjne pod hasłem: „podaruj 1 grosz za każdy przejechany bez wypadku 1 km jazdy".
W tym roku do poświęcenia pojazdów włączył się hajnowianin – ks. Marek Siekierko – od ponad dwudziestu dwu lat pracujący jako misjonarz w Afryce. Obecnie ks. Marek  jest proboszczem na południu Kamerunu w parafii NSIMI, który zachęcał hajnowian do konkretnej pomocy Misjom – prosił o datki na opłacenie nauki w szkołach dla biednych dzieci z jego afrykańskiej parafii. Pomoc jednorazowa tj. opłacenia rocznej nauki dla jednego dziecka wynosi zaledwie 130 zł. Jednak dla tamtejszej społeczności jest  to kwota przekraczająca budżet rodziny. W Mszy św. uczestniczyła też misjonarka z Zambii - siostra Angelika Tabuła ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, pochodząca również z Hajnówki.

Jeśli ktoś chciałby pomóc w kontynuowaniu nauki w szkole dzieciom afrykańskim z parafii Nsimi w Kamerunie, gdzie pracuje ks. Marek Siekierko, pochodzący z Hajnówki podajemy nr konta na który można dokonać wpłaty swojej ofiary:

PKO Bank Polski

Kod BIC (SWIFT): BPKOPLPW

18 1020 1332 0000 1502 0385 0138

Pomoc Afrykańskim Dzieciom

Marek Siekierko – misja Cameroun

 

FORMY POMOCY DLA BIEDNYCH DZIECI:

1. Opłacanie dziecku jednego roku szkoły podstawowej 130 zł (pomoc jednorazowa).

2. Opłacanie dziecku całej szkoły podstawowej. Wpłacanie przez kolejnych 6 lat 130 zł lub jednorazowo 780 zł.

      3. Opłacanie dziecku szkoły zawodowej – jeden rok 260 zł.

WASZĄ POMOC OTRZYMAJĄ KONKRETNE DZIECI które prześlą Wam swoje zdjęcie dziękując za pomoc. Wraz z dziećmi  wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękuje ks. Marek i zapewnia o modlitewnej pamięci.

Podajemy też adres do naszego Misjonarza:

Ks. Marek Siekierko

Mission Catholique de NSIMI

B.P. 473 Sangmelima

Cameroun AFRICA

 

GALERIA:

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011