"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 9 grudnia 2023 r.
Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Półkolonie w naszej Świetlicy

22 luty 2014
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceTu nie ma miejsca na bierność! Bez względu na wiek tu spędza się czas lżej i przyjemniej, a półkolonie są świetną receptą na udane zimowe ferie.

Ferie to wyjątkowy czas w roku, chwila na wytchnienie i przygotowanie do następnych kilku miesięcy wytężonej nauki. Lecz nawet, gdy okazja pozwala na leniuchowanie należy pamiętać że warto spędzić ten okres aktywnie. Wiedzą o tym dzieci, które w dniach 3-7.02.2014r. zrezygnowały z komputera i wyruszyły poprzez śnieżne zawieje do hajnowskiej świetlicy „Promyk dnia”. Tu nie ma miejsca na bierność! Bez względu na wiek tu spędza się czas lżej i przyjemniej, a półkolonie są świetną receptą na udane zimowe ferie.

W naszej świetlicy postawiliśmy na kształtowanie radości, dlatego podczas tych kilku beztroskich dni dzieciaki mogły uczyć się poprzez zabawę. Szczególnie widoczne było to podczas zorganizowanych przez księdza Sylwestra wizyt przedstawicieli służb państwowych. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchiwały prezentacji, a nawet brały udział w dyskusji.  Oczywiście największą uwagę przykuły specjalistyczne sprzęty Straży Granicznej… dzieciaki dały się nawet zakuć w kajdanki! Wszyscy dobrze wiemy,  że wspólny seans wesołości jest jednym ze spoiw wspólnoty. Staramy się kolekcjonować dobre chwile, dlatego dopilnowaliśmy by dzieci cieszyły się rozmaitymi atrakcjami. Kilka razy udało nam się odwiedzić tutejszy Park Wodny, podczas turniejów wyłoniliśmy mistrzów  gry w piłkarzyki, bilard oraz ping-ponga, a także odkryliśmy kucharskie talenty zapraszając dzieci do wspólnych wypieków w kuchni. Codziennie maluchy miały zagwarantowany ciepły posiłek, który jadły zawsze ze smakiem.

Mam nadzieję, że nasze wspólne starania pozwoliły dzieciom wynieść z tegorocznych ferii miłe wspomnienia oraz wiele pozytywnych uczuć, a wolontariuszom ogrom doświadczenia. Powtórka następnej zimy! Diana Siemieniuk

 

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011