"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

XXII Światowy Dzień Chorego

15 luty 2014
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceŚwiatowy Dzień Chorego ustanowił Ojciec św. Jan Paweł II w 1992 roku, decydując by przypadał on w rocznicę Objawień maryjnych. Swoją decyzją papież wezwał Kościół powszechny do zatrzymania się nad tajemnicą cierpienia.

11 lutego 2014 r. papież Franciszek w specjalnym orędziu zwracał się do wiernych: „Z okazji XXII Światowego Dnia Chorego, którego temat w tym roku brzmi "Wiara i miłosierdzie: «My także winniśmy oddać życie za braci» (1 J 3,16), zwracam się szczególnie do chorych i tych wszystkich, którzy zapewniają ich opiekę i leczenie. Kościół widzi w was, drodzy chorzy szczególną obecność Chrystusa.Tak się dzieje obok, a w obrębie naszego cierpienia jest cierpienie Chrystusa, który wraz z nami niesie jego ciężar. Kiedy Syn Boży wstąpił na krzyż, zniszczył samotność cierpienia i oświecił jego ciemności. W ten sposób stajemy przed tajemnicą miłości Boga względem nas, która napełnia nas nadzieją i odwagą: nadzieją, ponieważ w Bożym planie miłości, także noc cierpienia otwiera się na światło paschalne; a odwagą, by stawiać czoło wszelkim przeciwnościom w Jego towarzystwie, zjednoczeni z Nim.”

W duchu papieskiego nauczania wolontariusze hajnowskiego oddziału Caritasu udali się do Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Hajnówce, aby tam modlić się z chorymi oraz ofiarować im zorganizowane przez siebie paczki. Wolontariuszom towarzyszył ks. Krzysztof Kościelecki, Ks. Andrzej Falkowski oraz s. Gabriela.

Na wieczorowej Mszy Świętej zebrali się ludzie chorzy, doświadczeni tajemnicą krzyża, doświadczeni cierpieniem fizycznym i duchowym. Podczas tej Eucharystii wierni mięli możliwość skorzystać z sakramentów uzdrowienia chrześcijańskiego.

 

Galeria

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011