"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: niedziela, 3 grudnia 2023 r.
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Jasełka w naszym kościele

19 styczeń 2014
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielę 12 stycznia wystawione zostały w naszym kościele jasełka. Wystąpiła w nich młodzież Zespołu Szkół Nr 2 uczęszczająca na religię katolicką i prawosławną.

W jasełkach poruszony został temat życzeń, jakie bardzo obficie składamy sobie w okresie świątecznym. Piękne myśli ks. Jana Twardowskiego wypowiadały osoby wcielające się w role Maryi, Józefa, Aniołów. Zwróciły one naszą uwagę na fakt, że w naszych życzeniach jest wiele egoizmu i często nie ma w nich Boga. Życzymy sobie tak, jakbyśmy chcieli swoje życie urządzić tylko po swojemu: żebyśmy byli zdrowi, bogaci, żeby nam się powodziło i po naszej myśli się wszystko układało. Tymczasem wszelka pomyślność jest niebezpieczna, bo obraca się często przeciw nam. Trzeba życzyć sobie Boga w rodzinach, który wie, jak układać nam życie nawet poprzez choroby, niepowodzenia, załamane plany życiowe, poprzez  radości i sukcesy. Szkoda, że ludzie tak rzadko modlą się, by spełniło się w ich życiu to, czego Bóg życzy dla nich. Takie życzenia – przesłania Słowa Bożego na ten rok, rozdali młodzi aktorzy wiernym na zakończenie tych nietypowych jasełek. Mamy nadzieję, że zarówno owe życzenia, jak i przedstawienie skłoni do przemyśleń, bo przecież Jezus, jak nikt inny, wie czego każdemu z nas potrzeba.                              Barbara Sosnowska

 

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011