"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony

3 styczeń 2014
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW tym roku podczas świąt Bożego Narodzenia Hajnówka zabrzmiała dźwiękiem kolęd...

Wszystko zaczęło się już od Pasterki podczas której mieliśmy okazję wysłuchać krótkiego koncertu naszego zespołu parafialnego „Śpiewajmy Panu”. W drugi Dzień Świąt w naszej parafii gościliśmy zespół leśników, który uświetnił swoim śpiewem świąteczną Sumę. Lecz na tym nie koniec...Wieczorem przyjechała do nas spora grupa młodzieży tworząca Drohiczyńskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej. Po Mszy Świętej mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałego koncertu w wykonaniu 80 osób. Nie zabrakło gromkich braw i wspólnego kolędowania. Można byłoby na tym skończyć... lecz młodzież z naszej parafii postanowiła zrobić coś więcej. Po świętach razem z naszym zespołem oraz osobami z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży udaliśmy się do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego, gdzie mieliśmy okazję zaśpiewać kolędy oraz porozmawiać ze starszymi, chorymi osobami. Nie zabrakło łez wzruszenia, oraz słów wdzięczności ze strony personelu oraz chorych. Ostatnim koncertem jaki odbył się w minionych dniach był koncert w Hajnowskim Domu Kultury. Mieliśmy okazję usłyszeć kolędy w wykonaniu najmłodszych przedszkolaków, artystów Studia Muzyki HDK, naszego zespołu „Śpiewajmy Panu” a także wielu innych  świetnych wykonawców. Wielkim finałem wspólnego kolędowania w HDK był występ hajnowskiej Orkiestry Dętej, która za brawurowe wykonanie pięknych kolęd otrzymała owacje na stojąco.

Mamy nadzieję, że dźwięk kolęd i atmosfera świąt będą nam towarzyszyły jeszcze przez długi czas. Katarzyna Gdowska

 

Chór leśników

Warsztaty Muzyki Liturgicznej

Kolęda w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym

Wieczór Kolęd w HDK

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011