"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Życzenia świąteczne Księdza Proboszcza na Boże Narodzenie 2013.

24 grudzień 2013
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce„Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…” – błogosław całą Hajnówkę, jej mieszkańców i wszystkich Gości.

               „Gdy się Chrystus rodzi i na świat przychodzi

               Drodzy Parafianie Hajnowscy !

Uroczystość Bożego Narodzenia jest najpiękniejszym świętem, pełnym miłości, zgody i ciepła rodzinnego. Podczas wieczerzy wigilijnej łamaliśmy się Opłatkiem – „symbolem” Jezusa, który jak dobry, dzielony Chleb daje człowiekowi siłę i moc do dalszego życia – wzmacniając nas „w drodze” i uzdalnia nas, abyśmy stawali się coraz lepsi, otwarci na Pana Boga i drugiego człowieka – taka  jest moc tej odrobiny śnieżnobiałego Opłatka. W tym okresie śpiewamy przepiękne polskie kolędy, które pomagają nam lepiej zrozumieć tę odwieczną Prawdę, że „… Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami…” 

W imieniu własnym i moich współpracowników: ks. Andrzeja Falkowskiego i ks. Sylwestra Falkowskiego składam serdeczne i szczere życzenia świąteczne.  Parafianom i wszystkim mieszkańcom naszego miasta Hajnówki oraz Gościom spędzającym u nas Święta,  życzę błogosławieństwa od Bożej Dzieciny, a przed wszystkim: szczęścia, zdrowia, spokoju ducha i radości oraz wszelkich pomyślności w nadchodzącym  Nowym 2014 Roku. Niech nowo narodzone Dziecię znajdzie godne mieszkanie w Waszych sercach.

„…Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…” – błogosław całą naszą Hajnówkę, jej mieszkańców i wszystkich Gości – raz jeszcze  życzę wszystkim  WESOŁYCH  ŚWIĄT  BOŻEGO NARODZENIA!  SZCZĘŚĆ  BOŻE!

ks. kan. Józef Poskrobko - proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Hajnówce.

 

 

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011