"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 luty 2024 r.
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

3 grudzień 2013
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielę 24 listopada przeżywaliśmy w Kościele powszechnym Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu odbyło się oficjalne zakończenie Roku Wiary.

Papież Franciszek zamykając „ Rok wiary”modlił się o nią dla wszystkich wiernych. Modlił się przy relikwiach św. Piotra apostoła, które po raz pierwszy zostały oddane do publicznej czci. W naszej diecezji pod przewodnictwem ks. bpa Antoniego Dydycza zebrali się na modlitwie członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Akcji Katolickiej oraz Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

Rok wiary został także uroczyście zamknięty w naszej parafii. Podczas wieczorowej Mszy Świętej zebrały się grupy modlitewne i katolickie stowarzyszenia działające przy naszej parafii. Mieliśmy okazję wspólnie podsumować to wszystko, czego doświadczyliśmy w ostatnim roku. Mogliśmy podziękować za przeżyte rekolekcje, czas Misji Świętych i wszystkie sakramenty, które wzmacniają naszą wiarę.

Oprawę liturgiczną uroczystości zorganizowała młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W darach ołtarzach zostały złożone Dokumenty Soboru Watykańskiego II i Katechizm Kościoła Katolickiego. Na zakończenie Eucharystii młodzież otrzymała egzemplarz Pisma Świętego i zadanie aby Je czytać, a przeczytanym Słowem i wiarą dzielić się z innymi.

 

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011