"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 22 lipca 2024 r.
Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Sukces KSM Hajnówka

21 październik 2013
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceMłodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Hajnówce wzięła udział w Diecezjalnym Turnieju Piłki Siatkowej. Wróciła z medalami, pucharem i planami na przyszłość...

W zdrowym ciele zdrowy duch! Wiedzą to oczywiście członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Hajnówki, którzy z zapałem i chęcią wygranej udali się do Kosowa Lackiego na turniej piłki siatkowej. Zawody odbyły się 19 października. Przybyła na nie młodzież z całej diecezji drohiczyńskiej. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9 Mszą Świętą. Mimo, że aura na podwórku nie była przyjemna wszyscy z uśmiechem na twarzy ruszyli w stronę szkoły gdzie miały się odbyć rozgrywki.

Oddechy zostały na chwilę wstrzymane, serce o mało co nie wyskoczyło z piersi i już… pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmiał na sali gimnastycznej. Drużyny były naprawdę bardzo dobrze przygotowane. Pełne skupienie, dokładna strategia jak pokonać przeciwnika. Punkt za punktem, as za asem… z wrażenia można było dostać zawrotu głowy. Całe szczęście była możliwość pokrzepienia się na pysznym obiedzie. Na pierwszy rzut oka ciężko byłoby wyłonić zwycięską grupę jednak po jakże emocjonujących zmaganiach wyłoniły się drużyny, które stanęły na podium. Nasz oddział może pochwalić się znaczącymi osiągnięciami. W kategorii męskiej Hajnówka zajęła II miejsce i przywiozła do domu dyplom, puchar i srebrne medale.

Sądzę, że za rok na pewno się to zmieni. Oczywiście na lepsze! Myślę, że dziewczęta poradziły sobie równie dobrze, bo… trzeba pamiętać o tym, że ostatni będą pierwszymi. Mobilizacja skierowana do dziewczyn, czy może przestroga dla chłopców? Okaże się za rok!              Angelina Gryniewicz

 

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011