"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Jubileuszowe Misje Święte w 90 rocznicę istnienia naszej parafii

1 październik 2013
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceMisje – czas do którego warto wracać.

Za nami 8 dni intensywnych przeżyć religijnych i wielkiej, głębokiej modlitwy. Przeżycia zawdzięczamy ojcom Redemptorystom, którzy poprowadzili nas przez tajemnice naszej chrześcijańskiej wiary.

Misje w naszej parafii były  czasem wdzięczności i tęsknoty za dobrym Bogiem, zwłaszcza w obliczu uświadomienia sobie swojej grzeszności i małości. To czas nawrócenia i powrotu do Boga, zarówno tych osób, które uważają się za gorliwych chrześcijan, jak i tych, którzy prowadzą życie z dala od Niego. Był to więc czas uznania swoich win i wyznania grzechów, ale przede wszystkim czas powtórzenia za św. Pawłem i przyjęcia za swoje zdania, że JEZUS JEST PANEM.  

Każdy, kto uczestniczył w Misjach może wspomnieć chwile i obrazy, które najbardziej przeżył. Mogliśmy wysłuchać wielu słów, które głęboko zapadły w naszych sercach. Mieliśmy okazję uczestniczyć w odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych i odnowieniu przysięgi małżeńskiej. Ulicami Hajnówki wyruszyliśmy za krzyżem uczestnicząc w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i z figurą Matki Bożej Fatimskiej odmawiając różaniec.

Misje zakończyły się Sumą Odpustową oraz poświęceniem misyjnego krzyża, który został ustawiony obok Kościoła. Krzyż będzie znakiem naszej wiary, której zawsze chcemy być wierni

 

                              Nabożeństwa Misyjne                      Odnowienie przysięgi małżeńskiej

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011