"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę

7 wrzesień 2013
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceZa nami czas wakacji. W sierpniu na pątniczy szlak wybrali się pielgrzymi z Hajnówki.

30 lipca z Bielska Podlaskiego wyruszyła grupa pątników o zielonych barwach. W jej szeregach znaleźli się pielgrzymi z Hajnówki, Brańska, Bielska i okolic. Za cel obrali serce narodu Polskiego – Jasną Górę. Po trzech dniach do wędrówki dołączyły kolejne grupy: Katedralna, Sokołowska, Węgrowska oraz Łochowska. Pielgrzymka nabrała nowych barw. Podczas uroczystej Mszy w Grębkowie wszyscy bracia i siostry poczuli siłę płynącą z jedności.  Razem radośni i w pełni zmotywowani wyruszyli w dalszą trasę. W trakcie podróży pogoda wciąż zaskakiwała utrudniając wędrówkę lecz wytrwali pielgrzymi nie poddawali się. Maszerowali śpiewając „Etap to za mało, my pragniemy więcej!”  i nie ulegali swym słabościom. Codziennie o świcie witali dzień modlitwą i śpiewem. Nie zapominali o tym, aby zwrócić się do Matki Bożej w modlitwie różańcowej oraz godzinkach. Pielgrzymi każdego dnia podczas drogi pochylali się nad Słowem Bożym, rozmyślali nad tematami poruszanymi przez księży podczas konferencji, a także zadawali nurtujące ich pytania dotyczące wiary.  Im bliżej byli celu tym lżej i pewniej stawiali kolejne kroki. Znikł ból i zmęczenie ustępując miejsca nieopisanej radości i pogodzie ducha. Gdy nadszedł ostatni wieczór przed spotkaniem z Maryją, pielgrzymi oddychając Jasnogórskim powietrzem podsumowali cały trud, podziękowali sobie nawzajem i oddali się wesołym tańcom oraz śpiewom. Ostatniego dnia, gdy pielgrzymi znaleźli się na częstochowskich wałach ogarnęło ich niezmierne wzruszenie i duma z dotarcia pod Maryjny tron. Wszyscy pełni wdzięczności  i miłości padli krzyżem przed obliczem Matki. Po uroczystej mszy wszyscy przeszli na pole namiotowe, gdzie  wkrótce nastąpiło rozwiązanie pielgrzymki. Każdy zgodnie stwierdził, że było to niezapomniane doświadczenie i z pewnością powrócą tu za rok.

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011