"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

III Koncert Organowy Hajnówka 2013

19 sierpierń 2013
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielny wieczór 11 sierpnia br. wysłuchaliśmy Koncertu Muzyki Organowej i Kameralnej w naszym kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św. Na organach grała pani Rikke Kursch z Danii, a towarzyszył jej grając na saksofonie pan Paweł Gusnar z Warszawy.

Po upale, jaki odczuwaliśmy w niedzielę 11 sierpnia, mogliśmy się ochłodzić słuchając wspaniałego Koncertu Muzyki Organowej i Kameralnej Hajnówka 2013. Pomimo wakacyjnych urlopów, wielu melomanów muzyki organowej z naszego miasta, a także spora grupa gości odpoczywających w Hajnówce i okolicy przybyli na kolejny - III Koncert. Tym razem przed hajnowską publicznością i licznie przybyłymi gośćmi wystąpiło dwoje muzyków - pani Rikke Kusch z Danii, która koncertowała na organach i pan Paweł Gusnar muzyk z Warszawy - grał na saksofonie.

Rikkie M. Kursch – pracuje jako organistka oraz dyrygentka w Vor Frue Kirke w Aalborgu w Danii. Jako solistka występowała wielokrotnie w Danii oraz za granicą. Kilkukrotnie występowała w Polsce. Dokonała wielu nagrań, ma w swym dorbku artystycznym kilka płyt CD.

Paweł Gusnar – jest laureatem wielu konkursów oraz zdobywcą wielu wyróżnień na prestiżowych konkursach w kraju i za granicą Polski. Jako saksofonista z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Obecnie pracuje jako wykładowca na Uniwersytecie Muzycznynym im. F. Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi.

Artyści podczas III Koncertu wykonywali utwory: J. D. Druckmullera, A. Piazzola, Krzysztofa Komeda, P. A Yon, C. Ph. E. Bacha, H. V. Lobosa, E. Bozza, M. Sawy.

Publiczność gromkimi brawami i owacjami na stojąco dziękowała artystom za wspaniałą muzykę, jaką usłyszała podczas Koncertu, a także za przeżycia artystyczne, jakich doznała podczas tego koncertu. Gościem honorowym podczas tego koncertu był pan Burmistrz Jerzy Sirak, który w ciepłych słowach podziękował artystom – muzykom za wspaniałe wykonanie utworów, zwracając uwagę na utwór „Bogu Rodzica” wykonany przez muzyków grających wspólnie na organach i saksofonie. Wraził też wdzięczność organizatorom Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Hajnówce za wspaniałe przedsięwzięcie, które nasze miasto podnosi do rangi ośrodków promujących muzykę poważną.   

Ostatni - IV nasz Koncert w ramach Podlaskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej Hajnówka 2013 już za tydzień - 18 sierpnia br. o godz. 1845- wystąpią wtedy przed hajnowską publicznością : p. Przemysław Kapituła z Warszawy, który będzie grał na organach oraz usłyszymy p. Magdalenę Jakubowską – Puchalską, która będzie grała na flecie i p. Grzegorza Puchalskiego – zagra na klarnecie, oboje z Białegostoku.  

Zapraszamy na ostani w tym sezonie nasz Koncert.

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011