"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

II Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej - Hajnówka 2013

5 sierpierń 2013
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielę 28.07.2013r w Hajnówce odbył się II Koncert w ramach XVI Edycji Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej.

W niedzielę 28.07.2013r w Hajnówce  odbył się II Koncert w ramach XVI Edycji Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Pomimo upału jaki panował w tym dniu, hajnowscy pasjonaci muzyki organowej licznie przybyli do świątyni p.w. Podwyższenia Krzyża Św., aby wysłuchać kolejnego koncertu. Tego dnia przed zgromadzoną publicznością wystąpili: pan Józef Kotowicz – koncertował grając na organach i pan Stanisław Kuk grał na skrzypcach.

 

Józef Kotowicz – znany białostocki muzyk i wykładowca w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku w zakresie gry na organach i improwizacji organowej. Jest też adiunktem na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie Wydział w Białymstoku. Pełni także funkcję Prezesa Białostockiego Stowarzyszenia Musica Sacra i jest Kierownikiem artystycznym Katedralnych Koncertów Organowych w Białymstoku. W swoim dorobku artystycznym ma udział w wielu festiwalach i koncertach w kraju i za granicą min. w Szwecji, Danii, Finlandii, Norwegii, Niemczech, Włoszech, Litwie, Białorusi i USA. W swoim dorobku artystycznym ma nagrane cztery płyty CD.   

 

Stanisław Kuk – ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach, gdzie przez kilka lat pracował w Śląskiej Orkiestrze Kameralnej, odnosząc z ta Orkiestrą znakomite sukcesy w kraju i za granicą. Wielokrotnie koncertował w najsłynniejszych salach Europy. od dwudziestu lat związany jest z Białymstokiem, gdzie pracuje jako koncertmistrz Opery i Filharmonii Podlaskiej, a także jest profesorem na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie Wydział w Białymstoku i wykładowcą w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku.

 

Muzycy wykonali podczas Koncertu następujące utwory: F. Rączkowskiego – Bogurodzicę; M. Surzyńskiego – Improwizację NT. Święty Boże; J.S. Bacha – Partitę skrzypcową d-moll – Allemande, Courante Sarabande, Gigue, Chaconne; J.S. Bacha – Passacaglia c-moll i E. Elgara – Marsz D-dur.

 

Na zakończenie Koncertu publiczność hajnowska gromkimi brawami i owacjami na stojąco podziękowała wykonawcom za wspaniałe przeżycia muzyczne, jakich doznała słuchając wykonywanych utworów. Ks. kan. Józef Poskrobko – gospodarz miejsca podkreślił, że „ wspaniała muzyka w wykonaniu równie wspaniałych artystów przyniosła wszystkim słuchaczom w tym skwarnym dniu trochę duchowej ochłody”. Ks. Proboszcz powitał też przybyłą na Koncert panią Ałłę Gryc – przewodniczącą Rady Miasta Hajnówki.  

 

 

Kolejny – III już Koncert obędzie się w niedzielę 11 sierpnia 2013r o godz. 1845 –  przed hajnowską publicznością wystąpią : Rikke Kursch z Danii – będzie grać na organach i Paweł Gusnar z Warszawy – zagra na saksofonie.

Zapraszamy więc wszystkich miłośników muzyki poważnej na Koncert!

 

Galeria.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011