"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: niedziela, 3 grudnia 2023 r.
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

ZAPRASZAMY NA KONCERTY MUZYKI ORGANOWEJ

13 lipiec 2013
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW lipcu i sierpniu br zapraszamy miłośników muzyki organowej i kameralnej na koncerty w ramach Podlaskich Koncertów Organowych Hajnówka 2013.

 

W niedzielę 14.07.2013r rozpoczynamy w Hajnówce  koncerty w ramach XVI Edycji Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Hajnowskie koncerty odbywają się  w naszej świątyni od 1997 roku. Wszystko to za sprawą pasjonatów, którzy powołali Hajnowską Fundację Muzyki Organowej i Kameralnej. Inicjatorem tego dzieła był śp. ks. prał. Marian Świerszczyński. Niespotykane nigdzie w Polsce północno-wschodniej – prócz Hajnówki, 28–ośmio głosowe organy, zbudowane na przełomie XIX i XX wieku przez firmę Schlag und Sohone, które Parafia zakupiła w 1976 roku umożliwiły organizowanie profesjonalnych koncertów w naszym mieście. To już piętnasty sezon koncertów w Hajnówce. Tu przez 15 sezonów, które już minęły, mogliśmy słuchać i podziwiać muzyków-wykonawców z różnych stron świata: z USA, Kanady, Niemiec, Szwecji, Danii, Korei, Finlandii, Belgii i innych krajów oraz wielu wspaniałych wykonawców z Polski.

W tym roku wystąpią przed Państwem koncertując w naszym kościele:

I. W niedzielę 14 lipca 2013r o godz. 18,45

- Leif Dahl (Szwecja) - organy

- kwartet Ensemble Quattro Voce  (Białystok)

II. W niedzielą 28 lipca 2013r o godz.18,45

- Józef Kotowicz (Białystok) - organy

III. W niedzielą 11 sierpnia 2013r o godz. 18,45

- Rikke Kursch (Dania) - organy

- Paweł Gusnar (Warszawa) - saksofon

IV. W niedzielę 18 sierpnia 2013r o godz. 18,45

- Przemysław Kapituła (Warszawa) - organy

- Magdalena Jakubiak-Puchalska - flet i Grzegorz Puchalski - klarnet (Białystok)

 

Zapraszamy wszystkich melomanów na nasze koncerty i życzymy Państu wspaniałych wrażeń podczas tegorocznych spotkań z muzyką organową i kameralną.

 

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011