"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 7 grudnia 2023 r.
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Boże Ciało 2013

6 czerwiec 2013
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW czwartek 30 maja, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, ulicą Hajnówki przeszła procesja Eucharystyczna.

Msza Święta w Boże Ciało, dla obu Hajnowskich parafii, rozpoczęła się o godz. 10.00 w par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce. Po zakończonej Eucharystii wierni wyruszyli w procesji, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Pierwszy z nich przygotowała Akcja Katolicka i Parafialny Oddział Caritasu, drugi – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i Kółka Żywego Różańca. Kolejne ołtarze zostały przygotowane przez mieszkańców par. Św. Cyryla i Metodego w Hajnówce. Udział w procesji to publiczne wyznanie wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, niesionym w Monstrancji i wystawianym do adoracji przy kolejnych ołtarzach. Udział w procesji to także dziękczynienie składane Bogu za Jego wielkie dzieła: stworzenia, odkupienia i uświęcenia.

 W tym roku, w procesji wzięło udział wyjątkowo wiele osób. Pragniemy w sposób szczególny podziękować: dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom oraz lektorom, osobom niosącym chorągwie, pocztom sztandarowym, orkiestrze, Zespołowi „Śpiewajmy Panu” oraz osobom przygotowującym ołtarze. Bóg zapłać wszystkim, którzy w sposób godny tj. z modlitwą w sercu i śpiewem na ustach szli za Chrystusem Eucharystycznym.

 

GALERIA

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011