"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Życzenia świąteczne ks. Proboszcza

30 marzec 2013
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceNiech Ten, który powstał na nowo do życia, błogosławi Wam wszystkim w życiu osobistym, jak też i w pracy zawodowej. Szczęść Boże ! Wesołego Alleluja !!!

„ OTRZYJCIE JUŻ ŁZY PŁACZĄCY... CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ...ALLELUJA !!! ”


Drodzy Siostry i Bracia w Zmartwychwstałym Chrystusie – Parafianie i Goście przeżywający Święta Wielkanocne w Hajnówce !
      Tegoroczną Uroczystość Zmartwychwstania  Pańskiego przeżywamy w scenerii prawie zimowej i choć ziemię pokrył biały śnieg to nasze serca są gorące bo "Chrystus zmartwychwstał i żyje !" - bez względu więc na otaczającą nas aurę obchodzimy tak, jak każdego roku  – największe Święto wszystkich Chrześcijan - Wielkanoc.  Tegoroczną naszą radość ze Zmartwychwstania Pańskiego potęguje fakt, że od kilku tygodni mamy nowego Papieża - Ojca św. Franciszka, który z pokorą i wielką miłością rozpoczął swój pontyfikat. Przeżywamy też z woli Papieża Seniora Benrdykta XVI Rok Wiary - niech więc łaska płynąca od Jezusa Zmartwychwstałego umacnia naszą wiarę, udoskonala naszą miłość i daje prawdziwą nadzieję na lepsze jutro w łączności z Panem Bogiem. Św. Paweł całą prawdę o Zmartwychwstaniu Chrystusa zawarł w słowach : „gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, daremna byłaby nasza wiara i daremny byłby nasz trud” i dopiero wtedy ta Prawda o „Zmartwychwstałym” nadaje sens naszemu życiu. Ona pozwala nam pomimo różnych przeciwności wierzyć mocno, „że Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy i że my z Nim zmartwychwstaniemy”.
      Łączęc się w modlitwie,dzielę się duchowo święconym jajkiem – symbolem nowego życia – ze wszystkimi moimi Parafianami i Gośćmi, którzy spędzają te największe Święta w naszej hajnowskiej Wspólnocie i życzę wszystkim Wesołych i Radosnych Świąt Wielkanocnych !
      Niech Ten, który powstał na nowo do życia, błogosławi Wam wszystkim w życiu osobistym, jak też i w pracy zawodowej. Szczęść Boże ! Wesołego Alleluja !!!

                                                       Wasz Proboszcz
                                                 Ks. kan. Józef Poskrobko

Wielkanoc A.D. 2013.

OŁTARZ WYSTAWIENIA I GRÓB PAŃSKI 2013.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011