"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 22 lipca 2024 r.
Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

XXI Światowy Dzień Chorego w Hajnówce

13 luty 2013
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceDzień Chorego został ustanowiony przez Jana Pawła II, aby ukazać wartość choroby, cierpienia i tajemnicy krzyża

11 lutego 2013 roku w Zakładzie Pielęgnacyjno - Opiekuńczym przy ulicy 11 Listopada w Hajnówce odbył się Dzień Chorego. Został zorganizowany przez kierownictwo Ośrodka, Panie z parafialnego oddziału "Caritas", ks. Krzysztofa Kościeleckiego (kapelana szpitala hajnowskiego) i s.Gabrielę. 

O godz. 11.00 ks. Krzysztof udzielił  sakramentu chorych, Komunii Świętej oraz specjalnego błogosławieństwa. W trakcie posługi kapłańskiej w sali spotkań s. Gabriela wraz z chorymi śpiewała pieśni Maryjne i do Miłosierdzia Bożego a jedna z pacjentek zadeklamowała wiersz. Wytworzyła się atmosfera bardzo rodzinna i wesoła. Na zakończenie spotkania Panie z "Caritasu" obdarowały wszystkich chorych paczkami, czym wywołały piękny uśmiech na ustach pacjentów, wielką radość i ogromną wdzięczność za pamięć i modlitwę.

Także w naszym kościele parafialnym, na wieczornej Eucharystii, chorzy mieli możliwość przyjąc sakrament namaszczenia oraz wysłuchać homilii wygłoszonej przez ks. Józefa Poskrobko, w której ks. proboszcz podkreślił jaką wielką wartością jest cierpienie ofiarowane Panu Bogu.

                                                                                                                                                s. Gabriela

GALERIA
 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011