"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Mikołajki w hajnowskich przedszkolach

11 grudzień 2012
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceŚwięty Mikołaj musiał napracować się w Hajnówce. Reakcja dzieci - bezcenna.

Zarówno dzieci jak i dorośli z utęsknieniem wyczekują dnia jakim są Mikołajki. Odział KSM z Hajnówki również. Mieliśmy wiele planów dotyczących tego dnia, które na szczęście udało nam się zrealizować. Jak się okazało byliśmy grzeczni i pracowici przez cały rok, dlatego Mikołaj odwiedził i nas. Zostawił nam wiele słodyczy, które mogliśmy rozdać dzieciom. Wystartowaliśmy około godziny 10. Reakcja dzieci na naszą wizytę- bezcenna.

Poprzebierani w świąteczne stroje bawiliśmy się z dzieciakami, tańczyliśmy i śpiewaliśmy. Każdy dostał drobne upominki od świętego Mikołaja. Muszę przyznać, że był on w tym roku bardzo hojny. Nie przekazał nam ani jednej rózgi! A może to dzieci z Hajnówki są nadzwyczaj grzeczne? Warto to wziąć pod uwagę.

Należy zaznaczyć, że zabawa nie skończyła się na odwiedzeniu przedszkoli. Nie mogliśmy przecież zapomnieć o naszych dzieciakach ze świetlicy „Promyk Dnia”. Uśmiechy, które pojawiły się na widok św. Mikołaja w naszym wykonaniu, pozostaną w mojej pamięci na długi czas. Był naprawdę bardzo, bardzo wiarygodny. Jak się okazuje łatwo odkryć w sobie aktorskie powołanie. ;) 
6 grudnia- jest to dzień, który zapisał się w mojej pamięci. Już nie mogę się doczekać kiedy znów będziemy mogli go przeżywać. Chcę jednak zaznaczyć, że każdy czas jest odpowiedni do tego by dzielić się z innymi swoim uśmiechem, pomocą, zainteresowaniem. Nie zapominajmy o tym.      Angelina Gryniewicz

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011