"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 21 czerwca 2024 r.
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

26 listopad 2012
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówcePatronalne święto Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Chociaż Chrystus nigdy nie nosił korony królewskiej, nie trzymał w ręku berła i nie zasiadał na tronie królewskim, tytuł Króla najzupełniej Mu się należy i to w zakresie, jakim nie dysponował żaden władca świata. Gdy sięgamy do Pisma Świętego, widzimy króla w koronie cierniowej i z trzciną w ręku. Jezus chce nam przypomnieć, że Jego Królestwo nie jest z tego świata; to Królestwo niebieskie, do którego wszyscy mamy zdążać.

Uroczystość Chrystusa Króla wprowadził Pius XI encykliką Quas Primas, 11 grudnia 1925 r. Obchodzona jest w ostatnią niedzielę roku liturgicznego.

Ten dzień jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Na wieczornej Mszy Świętej, którą sprawował ks. proboszcz Józef Poskrobko obecne były poczty sztandarowe z Hajnowskich oddziałów AK oraz KSM. Po zakończonej Echarystii uroczyście poświęcono nową salkę błogosławionego Jana Pawła II, nad którą opiekę przejął Hajnowski Oddział Akcji Katolickiej.

 

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011