"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Dzień Papieski

18 październik 2012
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce„Jan Paweł II- papież rodziny”. Pod takim hasłem 14 października 2012 r. obchodzono w całej Polsce XII Dzień Papieski.

W naszej parafii również chcieliśmy uczcić pamięć Jana Pawła II. Z tej okazji młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, chór parafialny „Śpiewajmy Panu” i uczniowie ze szkół Hajnówki przygotowali przedstawienie dotyczące Ojca Świętego i Jego nauki. Po każdej Mszy Świętej została również przeprowadzona zbiórka pieniędzy  na rzecz „Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Słowo RODZINA jest bliskie każdemu z nas. Dzięki rodzinie czujemy się bezpiecznie, mamy świadomość, że jesteśmy kochani i komuś potrzebni. Należy jednak zauważyć, że często rodzina borykają się z wieloma problemami. Wpływają na to takie czynniki jak: nałogi, brak zrozumienia, samotność. Problem rodzin został poruszony poprzez pantomimę przygotowaną przez hajnowską młodzież. Na przedstawieniu nie zabrakło momentów zadumy i refleksji, do której skłaniały przytoczone przez młodzież słowa błogosławionego Jana Pawła II. Ważnym elementem spotkania były przygotowane pod przewodnictwem siostry Gabrieli piosenki religijne. Kolejną częścią przedstawienia była scenka mówiąca o wolności człowieka stworzonego na Boży obraz. Każdy bowiem ma możliwość podjęcia decyzji, czy przyjmie zmartwychwstałego Jezusa do swego serca, czy też nie.

 Na zakończenie spotkania wszyscy obecni udali się pod pomnik Ojca Świętego, aby tam na znak symbolicznej modlitwy wypuścić przygotowane przez młodzież, balony wypełnione helem. Do każdego z nich chętni mogli doczepić karteczkę z  imionami osób, które przez pośrednictwem Jana Pawła II chcieliby powierzyć Panu Bogu.

Mam nadzieję, że Dzień Papieski przypomniał nam jak ważne są nasze rodziny.        Angelina Gryniewicz

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011