"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Poświęcenie pojazdów w naszej Parafii 2012

24 lipiec 2012
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceAKCJA „MIVA Polska” – „ 1 grosz za każdy 1 km jazdy bez wypadku” – poświęcenie pojazdów mechanicznych w naszej Parafii.

Wyprzedzając o kilka dni Wspomnienia św. Krzysztofa, który jest Patronem Kierowców kapłani w naszej Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. po wszystkich Mszach św. poświęcali pojazdy mechaniczne – były to przeważnie samochody, ale zdarzyły się też i rowery, skutery i motory. Do poświęcenia pojazdów włączył się w tym roku nadzwyczajny  Gość – Ojciec Johon Lesa – misjonarz franciszkanin z Zambii, który po raz drugi przebywa na wakacyjnym urlopie w Hajnówce (pierwszy raz gościliśmy O. Johona przed trzema laty).  

Od wielu już lat wspominając św. Krzysztofa wraz z poświęceniem pojazdów były zbierane ofiary na zakup środków lokomocji potrzebnych misjonarzom do ich pracy na Misjach. W tym roku organizator tej akcji - MIVA Polska zaproponowała, aby otoczyć modlitwą wszystkich kierowców i podróżujących za wstawiennictwem św. Krzysztofa i wspólnie polecić Bogu sprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Zaapelowała do kierowców o bezpieczną, trzeźwą i odpowiedzialną jazdę oraz zachęciła do wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże oraz do udziału w  Akcji  – „podaruj  1 grosz za każdy przejechany bez wypadku 1 km jazdy”.

Te Dary – Ofiary złożone podczas poświęcenia pojazdów były swoistym podziękowaniem Panu Bogu przez pośrednictwo św. Krzysztofa za bezpieczną jazdę i zostały przeznaczone na zakup środków transportu na misjach.

W ub. 2011r dzięki tej Akcji na św. Krzysztofa zebrano w Polsce 306 500 Euro tj. ok. 1,3 mln PLN, za które to pieniądze zakupiono 52 rozmaitych pojazdów (były wśród nich: 43 auta terenowe i osobowe, 1 ambulans, 7 motocykli, 12 rowerów oraz 1 silnik do łodzi motorowej) i przekazano te pojazdy do 25 krajów na całym świecie (Zambia, Kamerun, Mozambik, Gabon, Boliwia, Peru, Mali, Madagaskar, Urugwaj, Papua Nowa Gwinea).

Do Biura Misyjnego „MIVA Polska” napływają od misjonarzy wciąż nowe prośby z różnych stron świata. Czego one dotyczą? Misjonarze proszą o pomoc w zakupie środków lokomocji potrzebnych do pracy na Misjach. Każdy więc kierowca, który przy poświęceniu swego pojazdu złożył swoją OFIARĘ – DAR w myśl Apelu : podaruj  1 grosz za każdy przejechany bez wypadku 1 km jazdy” podziękował za szczęśliwą dotychczas jazdę i konkretnie pomógł tą OFIARĄ – DAREM Misjom.

Wszystkim zaś KIEROWCOM życzymy bezpiecznej, trzeźwej i rozważnej jazdy. Niech św. Krzysztof zawsze bezpiecznie prowadzi do celu, a każdy kilometr jazdy bez wypadku niech za rok, gdy znów będziemy święcić pojazdy procentuje hojną ofiarą, którą złożymy na zakup nowych środków transportu potrzebnych misjonarzom.  

 

Galeria.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011