"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Msza Święta z błogosławieństwem prymicyjnym.

5 lipiec 2012
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielę 1 lipca ks. Michał Kisiel dziękował Panu Bogu za dar kapłaństwa sprawując Mszę Świętą Prymicyjną

16 czerwca nasza diecezja wzbogaciła się o pięciu nowych kapłanów. Wśród nich był ks. Michał Kisiel, który jako diakon, w naszej parafii odbywał praktykę duszpastersko – katechetyczną. Ksiądz Michał wraz z kolegami przyjął święcenia w Konkatedrze w Sokołowie Podlaskim, z rąk J. E. Ks. Bpa Antoniego Dydycza. Następnego dnia, już jako Neoprezbiter sprawował uroczystą Mszę Świętą Prymicyjną w parafii Św. Nikity w Kostomłotach.

Na zaproszenie naszego ks. Proboszcza Józefa Poskrobko, ks. Michał przyjechał z błogosławieństwem prymicyjnym także do Hajnówki.

Ogarniając modlitwą nowego kapłana przypomnijmy kilka faktów z Jego życia:

Ksiądz Michał Kisiel urodził się 24 czerwca 1981 roku.  Ukończył Szkołę Podstawową w Kodniu  i Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Warszawy w Terespolu. W 2000 roku zdał egzamin dojrzałości i rozpoczął studia magisterskie na Papieskim Wydziale Teologicznym  sekcja Św. Jana Chrzciciela w Warszawie. W 2006 roku uzyskał tytuł magistra teologii . Ukończył także studia podyplomowe z zakresu bibliotekoznawstwa  i informacji naukowej.
17 czerwca 2011 roku otrzymał  święcenia diakonatu, a 16 czerwca 2012 r. święcenia prezbiteratu.

Niech Dobry Bóg prowadzi ks. Michała na kapłańskiej drodze

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011