"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

VI Piknik Rodzinny 2012

18 czerwiec 2012
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW Niedzielę 17 czerwca 2012 r. od godziny 13.00 w Amfiteatrze Miejskim odbył się VI Piknik Rodziny.

W niedzielę 17 czerwca 2012 r. w parku miejskim w Hajnówce odbyła się kolejna edycja Pikniku Rodzinnego organizowanego przez Stowarzyszenia Katolickie działające przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce.

Od tygodni na wspólnych spotkaniach organizatorzy wspólnie planowali szczegóły corocznej imprezy. Przygotowania, choć czasem gorączkowe, sprawiły nam dużo przyjemności. Przyniosły także wiele satysfakcji – nie mniej niż sam końcowy efekt. W tym miejscu w imieniu organizatorów pragnę serdecznie podziękować sponsorom oraz wszystkim zaangażowanym w pomoc przy Pikniku za nieocenione wsparcie naszego festynu.

Długo wyczekiwany Piknik rozpoczął się o godzinie 13.00, jednak już znacznie wcześniej w parku zbierali się zaciekawieni mieszkańcy i turyści. Po tradycyjnym otwarciu i kilku słowach wstępu, na deskach amfiteatru zaczął się prawdziwy festyn – przedstawienia, występy taneczne, muzyczne. . . Te barwne pokazy artystyczne kierowane były zarówno do młodszych, jak i starszych uczestników zabawy, do tych mniej oraz bardziej wybrednych. Innymi słowy trafiały w każde gusta.

Samo Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży nie mogło narzekać na nadmiar wolnego czasu, pracując na własnych stanowiskach. Tradycyjnie KSM-owicze zajmowali się zabawianiem najmłodszej części odwiedzających. Malowanie twarzy było równie oblegane jak czesanie i stylizacja fryzur, choć i tak pociechy najbardziej cieszył widok drobnych upominków wręczanych przez wolontariuszy. Sensacją w tym roku stała się obsługiwana przez młodzież wielka gra planszowa rozłożona przy karuzeli. A tak – była i karuzela. Nawet dwie. Właściwie to przyjechało nawet całe wesołe miasteczko. Bo nie ma to jak przejażdżka na karuzeli po całym dniu ciężkiej pracy. . .

Poza stanowiskami KSM-u, Akcji Katolickiej, Caritasu, Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i innych stanowisk oczywiście nie obyło się bez mnóstwa słodyczy, upominków i pamiątek do kupienia w pobliskich straganach. A całą imprezę na koniec dnia zamknął występ cygańskiego zespołu „ROMANCA”.

Wnioskując z opinii odwiedzających, Piknik Rodzinny uznaję za bardzo udany. Co tu więcej pisać. . .  Trzeba było po prostu tam być.

Monika Tarasiuk

 

Podczas Pikniku Rodzinnego odbył się:

 • występy zespołów artystycznych
 • loteria fantowa
 • wesołe miasteczko
 • gry i zabawy
 • teatr "Forma" (dla dzieci)
 • znakowanie rowerów i cennych przedmiotów
 • zdawanie krwi
 • badanie poziomu cukru
 • porada z diabetykiem
 • konkursy
 • koncert zespołów "MEGAM", " DRIFT"
 • zespół cygański "ROMANCA"

 

GALERIA

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011