"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

30 maj 2012
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceOstatnia niedziela maja zapisała się w historii naszej Parafii, jako dzień bardzo szczególny i pełen radości. Tego dnia, dzieci po raz pierwszy przyjęły do swego serca Pana Jezusa w Komunii Świętej.

W niedzielę 27 maja, 34 chłopców i 33 dziewczynki, po raz pierwszy spotkały się z Jezusem w Komunii Świętej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Józef Poskrobko.

Do tego ważnego wydarzenia dzieci przygotowywały się przez cały ostatni rok, uczestnicząc w szeregu spotkań i katechez, które prowadził ks. Krzysztof Dobrogowski dzielnie wspierany przez naszych katechetów.

Od poniedziałku 28 maja dzieci rozpoczęły tzw. Biały Tydzień. Codziennie będą gromadziły się na wieczornej Mszy świętej i nabożeństwie majowym, aby to ważne wydarzenie mogło trać jak najdłużej.

Polecajmy modlitwie dzieci i ich rodziców, aby Eucharystia stawała się centrum i źródłem ich codziennego, chrześcijańskiego życia.

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011