"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: niedziela, 3 grudnia 2023 r.
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Bierzmowanie 2012

23 maj 2012
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW poniedziałek 21 maja, z rąk J. E. Ks. Bpa Antoniego Dydycza, sakrament bierzmowania przyjęło 24 chłopców i 34 dziewczęta.

W katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy, że Bierzmowanie jest tradycyjnie drugim sakramentem wtajemniczenia chrześcijańskiego, w którym ochrzczeni otrzymują pełnię Ducha Świętego, tak jak Apostołowie otrzymali Go w dzień Pięćdziesiątnicy. Bierzmowanie jest więc dopełnieniem łaski chrztu, daje jej wzrost i pogłębienie, ściślej jednoczy z Chrystusem dzięki Jego Duchowi, głębiej zakorzenia w synostwie Bożym, pomnaża dary Ducha Świętego otrzymane we chrzcie, udoskonala więź z Kościołem, udziela specjalnej mocy Ducha Świętego do mężnego wyznawania imienia Chrystusa oraz do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem.  KKK 130.

Sakrament Bierzmowania jest nazywany także sakramentem chrześcijańskiej dojrzałości. Podczas sakramentu bierzmowania młodzi ludzie mówili: „Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad”.  Mamy nadzieję, że przyjęty sakrament będzie pomagał naszej młodzieży w stawaniu się prawdziwymi katolikami, którzy zawsze potrafią stanąć w obronie Boga, własnych wartości i zasad chrześcijańskiej wiary.

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011